kandydatów

Etat Księgowa / Księgowy

Firma: MOORE Rewit Południe Sp. z o.o. miejsce pracy: Katowice

Ponad 27 lat temu założyciele Rewit pragnęli stworzyć organizację, która prawdziwie pomaga właścicielom i zarządom firm poznać i zrozumieć swoje finanse oraz ustalić podatki we właściwy, ale najbardziej oszczędny sposób. Jako księgowi i biegli rewidenci chcieli słuchać i rozumieć biznes klienta po to, aby nowocześnie i terminowo dostarczać wiedzę finansową o biznesie.

Dzisiaj misją MOORE Rewit jest bycie doradcą i partnerem biznesowym w zmieniającym się świecie i otoczeniu. Nowoczesna, bezpieczna rachunkowość, optymalne podatki oraz koszty, wzrost kultury biznesu oraz poziomu wiedzy biznesowej – to priorytety, które sobie wyznaczyliśmy wierząc, że ich wdrożenie przyczyni się do rozwoju nie tylko nas i naszych klientów, ale również całej społeczności.

Obecnie działamy w ośmiu biurach w Polsce (Gdańsk, Gdynia, Warszawa, Łódź, Katowice, Bielsko-Biała, Żywiec) zatrudniając prawie 150 wyjątkowych ludzi, a zarazem ekspertów w swoich dziedzinach. Jesteśmy w trakcie ewolucji z firmy rodzinnej do firmy średniej, zarządzanej procesowo, w oparciu o wypracowane, jak i tworzone od podstaw standardy. Idąc z duchem czasu i z transformacją cyfrową nie boimy się używać w naszej pracy nowych narzędzi i systemów, które usprawniają nam realizację codziennych obowiązków. Stawiamy na profesjonalizacje stanowisk, dlatego ciągły rozwój jest dla nas jedną z kluczowych wartości i celów. Według rankingu Rzeczpospolitej z 2020 roku jesteśmy w czołówce firm audytorskich w Polsce, co powoduje w nas dumę, a jednocześnie pcha do osiągania coraz lepszych wyników i ciągłego podnoszenia standardów.

Księgowa / Księgowy
Miejsce pracy: Katowice
Nr ref.: Nr referencyjny 2021/14/KK/pa

Na czym będzie polegać Twoja praca w Moore Rewit jako Księgowy?

Twoje zadania będą przede wszystkim skupione na czterech płaszczyznach:

  1. Wsparcie Samodzielnej Księgowej w kompleksowej obsłudze spółek w zakresie prowadzenia pełnej księgowości i obsługi kadrowej z wykorzystaniem ERP Comarch Optima i ERP Enova365
  2. Samodzielna obsługa KPiR
  3. Bieżący kontakt z klientami i dbanie o wysokie standardy obsługi
  4. Stała współpraca z interdyscyplinarnym zespołem MOORE Rewit

Co to dla Ciebie oznacza w praktyce?

  • Weryfikacji dokumentów pod względem księgowym i merytorycznym, a następnie ich księgowanie
  • Wsparcie przy przygotowywaniu kalkulacji do podatku dochodowego oraz VAT
  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń w zakresie należności i zobowiązań
  • Kontrola transakcji zagranicznych, ich rozliczanie, ewidencja i identyfikacja.
  • Udział w sporządzaniu Sprawozdań Finansowych
  • Analiza i uzgadnianie kont księgowych
  • Obsługa w zakresie kadrowo - płacowym
  • Stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych – analizy zmieniających się przepisów prawno-podatkowych pod względem konkretnych sytuacji klientów różnych branż
  • Bieżąca współpraca z pozostałymi członkami zespołu

Jakie są nasze wymagania?

Dużo wymagamy od siebie, więc także sporo wymagamy od naszych potencjalnych kandydatów. Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie stwierdzenia znajdujące się na początku ogłoszenia i spełniasz wszystkie poniższe warunki to zapraszamy do złożenia aplikacji.

W zakresie kompetencji zawodowych:

  • Wykształcenie wyższe (finanse, rachunkowość, podatki, ekonomia i pokrewne) lub ostatnie lata studiów
  • Znajomość przepisów prawa rachunkowego i podatkowego
  • Doświadczenie w zakresie obsługi ERP Optima, ERP Enova365, Płatnik
  • Dobra znajomość pakietu MS Office, w tym przede wszystkim MS Excel i MS Word
  • Co najmniej 2 lata doświadczenia w księgowości (księgi handlowe, KPiR)

W zakresie kompetencji osobistych:

  • Nastawienie na stałe podnoszenie swoich kwalifikacji i pokora wobec posiadanej wiedzy
  • Branie odpowiedzialności za swoje decyzję i umiejętność przyznawania się do błędów
  • Otwartość na sugestie i umiejętność słuchania (zarówno klientów, jak i współpracowników i przełożonego), a także brak oporów przed zadawaniem pytań
  • Inicjatywa i odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań, projektów, wdrażaniu usprawnień
  • Umiejętność dzielenia się posiadaną wiedzą

Co oferujemy w zamian?

Zależy nam na partnerskich relacjach, a także, a może wręcz przede wszystkim, na tym, aby nasi pracownicy czuli radość i satysfakcję z pracy oraz mieli możliwość rozwoju. W związku z tym tworzymy godne warunki pracy:

  • Stabilne zatrudnienie i współpracę w oparciu o umowa o pracę – 3 miesięczny okres próbny, następna umowa na czas nieokreślony
  • Przyjazną atmosferę pracy, szacunek i zaufanie
  • Możliwość współpracy z ekspertami w swojej dziedzinie stale podnoszącymi swoje kompetencje
  • Partycypacja w kosztach podnoszenia kwalifikacji zawodowych (30% - 100% dofinansowania)
  • Ścieżka kariery pozwalająca na zwiększanie zakresu odpowiedzialności wraz z rozwojem zawodowym
  • Dofinansowanie do karty Multisport i możliwość dołączenia do grupowego ubezpieczenia na życie
  • Wszystkie narzędzia niezbędne do pracy (laptop, dostęp do serwisów branżowych)