kandydatów

Etat Księgowa / Księgowy

Firma: Adventure Multimedialne Muzea miejsce pracy: Katowice

Ogłoszenie numer: 5208171, z dnia 2021-07-20

Specjalizujemy się w projektowaniu i wykonywaniu nowoczesnych ekspozycji w muzeach i centrach nauki. Na nasze 16 letnie doświadczenie składa się wiele znanych obiektów, jak min. Muzeum Śląskie, Muzeum Browaru Żywiec, Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, Muzeum Ognia, Multimedialna trasa w Kopalni Soli w Bochni, Muzeum Ratusz Oświęcim.

www.ad-venture.pl

Księgowa / Księgowy

Miejsce pracy: śląskie / Katowice

Opis stanowiska

Prowadzenie księgowości i spraw kadrowych dla firmy Adventure i jej spółek powiązanych, tj.:

  • spółka jawna - książka przychodów i rozchodów
  • 4 różne spółki z o.o. - pełna księgowość, sporadyczne faktury
  • 2 działalności gospodarcze, książka przychodów i rozchodów, sporadyczne faktury
  • łącznie dla wszystkich firm - do 150 faktur/msc, 10 umów o pracę, 10 umów cywilno-prawnych

Praca będzie odbywać się w siedzibie firmy w Katowicach przy ul. Kochanowskiego.

Zakres pracy:

  • księgowanie faktur, umów cywilno-prawnych
  • przygotowywanie deklaracji podatkowych oraz innych sprawozdań dla instytucji zewnętrznych
  • prowadzenie spraw kadrowych, ZUS
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS),
  • udział w zamykaniu okresów sprawozdawczych oraz w zamknięciu roku
  • przygotowanie danych do deklaracji VAT i JPK oraz do dokumentów finansowych
  • rozliczanie i księgowanie zaliczek i delegacji pracowniczych
  • księgowanie wyciągów bankowych

Wymagania

  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku min. 3 lata, w szczególności w samodzielnym prowadzeniu pełnej księgowości
  • samodzielność, dokładność i odpowiedzialność za realizowane zadania
  • na bieżąco aktualizowana znajomość przepisów podatkowych w zakresie rachunkowości i prawa podatkowego
  • znajomość obsługi programów księgowych (używamy R2fk oraz SKP)
  • mile widziane studia kierunkowe lub certyfikat księgowy

Oferujemy

  • pracę w stabilnej firmie istniejącej na rynku od 16 lat
  • miłą atmosferę pracy
  • elastyczny czas pracy
  • pracę w formie zlecenia lub ¼ etatu