kandydatów

Etat Ekspert ds. analiz portfela

Firma: Bank Pocztowy S.A. miejsce pracy: Katowice

Ekspert ds. analiz portfela
Miejsce pracy: Katowice
Twój zakres obowiązków
  • analizy portfela kredytowego oraz raportowanie w ramach ryzyka kredytowego, w tym na potrzeby zarządcze, audytora lub Komisji Nadzoru Finansowego
  • współtworzenie strategii oraz apetytu w obszarze ryzyka kredytowego
  • automatyzowanie procesów raportowania
  • udział w testach warunków skrajnych w zakresie ryzyka kredytowego
  • uczestnictwo w procesie planowania finansowego Banku
  • udział w projektach interdyscyplinarnych wymagających współpracy z innymi departamentami Banku
Nasze wymagania
  • wykształcenie wyższe preferowane kierunkowe: ekonomia, matematyka, ekonometria, metody ilościowe
  • minimum 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • biegła znajomość SQL
  • inicjatywa oraz wysokie zdolności analityczne
  • swobodne poruszanie się w programach pakietu MS Office (MS Excel, MS Word oraz MS PowerPoint)
  • zaangażowanie i dokładność

Mile widziane: znajomość SAS4GL/R

To oferujemy
  • pracę w instytucji finansowej z przyjaznym środowiskiem pracy
  • stabilne warunki zatrudnienia w ramach umowy o pracę
  • równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym
  • możliwość pracy zdalnej
  • prywatne ubezpieczenie medyczne
  • karta MultiSport
  • Pracowniczy Program Emerytalny
  • Microsoft Office 365 do prywatnego użytku
  • grupowe ubezpieczenie na życie
Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na www.pocztowy.pl/kariera

Bank Pocztowy świadczy bezpieczne i proste usługi finansowe w placówkach własnej sieci, a także w Urzędach Pocztowych na terenie całego kraju. Specjalizujemy się w najprostszych produktach bankowych oferowanych w polskich złotych dla Klientów detalicznych, a także Klientów instytucjonalnych. Prowadzimy również działalność w segmencie rozliczeniowym i skarbowym.

Kluczowa jest dla nas atmosfera pracy, sprzyjająca rozwijaniu nowych inicjatyw i poszerzaniu wiedzy. Jesteśmy nastawieni na osiągnięcie celów biznesowych, które są dla nas najważniejsze. Wierzymy, że dobry zespół zrealizuje nawet najbardziej wymagające projekty. Możesz się o tym przekonać, gdy dołączysz do naszej firmy.