kandydatów

Etat Starszy Specjalista ds. Rozwoju Strategii

Firma: DB Cargo Polska S.A. miejsce pracy: Zabrze

Starszy Specjalista ds. Rozwoju Strategii

Czas na DB - dołącz do zespołu DB Cargo Polska i realizuj z nami naszą misję, wizję i wartości! To dzięki naszym pracownikom jesteśmy wiodącym dostawcą usług logistycznych w Europie centralnej.
DB Cargo Polska S.A. oferuje pracę na wyżej wymienionym stanowisku w Zabrzu w Zespole Rozwoju, Innowacji i Transformacji Cyfrowej.

Opis stanowiska

  • Współtworzenie analiz rynku (strategicznych, finansowych) i otoczenia konkurencyjnego
  • Monitoring głównych trendów na rynku kolejowym i w jego otoczeniu, jak również prac administracyjnych oraz procesu legislacyjnego na poziomie krajowym oraz europejskim; wyszukiwanie danych w źródłach internetowych
  • Przygotowywanie materiałów analitycznych i komunikacyjnych na potrzeby Zarządu oraz sprawozdań dla Rady Nadzorczej
  • Organizacja procesu zarządzania strategicznego; przygotowywanie i moderacja spotkań strategicznych
  • Udział we wdrażaniu strategii w grupie DB Cargo Polska
  • Kierowanie i zarządzanie wybranymi projektami, w szczególności związanymi z cyfryzacją
  • Śledzenie relewantnych narzędzi, rynku cyfrowego, trendów cyfryzacyjnych i zarządzania projektami cyfryzacyjnymi
  • Współpraca międzynarodowa ze spółkami grupy DB w zakresie założeń strategicznych
  • Udział konferencjach i wydarzeniach branżowych, a także udział w przygotowywaniu i prowadzeniu warsztatów komunikacyjnych, dotyczących strategii i rozwoju cyfryzacji w organizacji

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe (preferowane: ekonomia, ekonometria)
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego
  • Doświadczenie w tworzeniu analiz makroekonomicznych oraz sektorowych
  • Doświadczenie w zarządzaniu projektami
  • Znajomość zagadnień z zakresu tworzenia i wdrażania strategii
  • Podstawowa wiedza z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw
  • Podstawowa wiedza na temat rynku transportu, logistyki w obszarze towarowym
  • Bardzo dobra znajomość pakietu Office, ze szczególnym uwzględnieniem programu PowerPoint i Excel
  • Umiejętności analitycznego myślenia oraz pracy pod presją czasu
  • Otwartość i orientacja na klienta
  • Wysoko rozwinięte kompetencje interpersonalne

Oferujemy

  • Atrakcyjna oferta szkoleń dla pracowników
  • Dofinansowanie do studiów
  • Pakiet Medicover Sport
  • Kursy Językowe
  • Prywatna opieka medyczna
  • Wczasy pod gruszą
  • Dofinansowanie do kolonii i "zielonej szkoły" dla dzieci