kandydatów

Etat Samodzielny Księgowy / Samodzielna Księgowa

Firma: ESA Logistika miejsce pracy: Gliwice

ESA logistika jest jedną z czołowych firm logistycznych reprezentowaną w czterech krajach Europy Środkowej (Czechy, Słowacja, Polska i Węgry). Obecnie ESA zatrudnia ponad 1000 osób. Na przełomie lat 2007 i 2008 strategicznym partnerem ESA logistika został Hitachi Transport System Ltd. (HTS).

Oddział ESA Polska powstał pod koniec 2009 roku w Gliwicach i w ciągu ostatnich lat, dzięki pracującym z nami wysokiej klasy specjalistom, zdobył uznanie wśród klientów, świadcząc zwłaszcza usługi spedycji drogowej (Kraków, Gliwice), spedycji morskiej i lotniczej (Piaseczno), transportu specjalnego oraz magazynowe w Ostrołęce, Radzyminie, Warszawie, Radomiu, Żyrardowie, Dobrej, Mszczonowie, Poznaniu i Emilianowie.

Samodzielny Księgowy / Samodzielna Księgowa
Miejsce pracy: Gliwice
Twój zakres obowiązków
  • Odpowiedzialność za prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz polityką Grupy
  • Zapewnienie prawidłowego i terminowego dokonywania operacji księgowych
  • Kontrola merytoryczna dokumentów i prawidłowości zapisów księgowych
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Uzgadnianie kont
  • Współpraca z audytorami, bankami, organami podatkowymi oraz innymi instytucjami zewnętrznymi (tj. ZUS, GUS)
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych RZiS, BS, CF, statystycznych, deklaracji podatkowych i innych wynikających z przepisów (PIT, CIT, VAT, VAT-UE, plików JPK),
  • Planowanie, zatwierdzanie i dokonywanie płatności
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych
  • Tworzenie zestawień, analiz, raportów
  • Śledzenie i wdrażanie zmian dotyczących przepisach prawnych i podatkowych
Nasze wymagania
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe, lub średnie plus ukończone kursy księgowości potwierdzone certyfikatami
  • Min 5-7 lat w księgowości w tym., min. 3-letnie doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu księgowości spółek prawa handlowego, lub zastępcy głównego księgowego
  • Biegła znajomość ustawy o rachunkowości i obowiązujących przepisów podatkowych
  • Angielski – poziom komunikatywny
  • Microsoft Excel – funkcje, wyszukania i sumy, tabele przestawne
  • Znajomość i doświadczenie w obsłudze systemów klasy ERP (OPTIMA mile widziane)
  • Otwartość w komunikacji, umiejętność organizacji pracy własnej i zespołu
To oferujemy
  • Bezpieczne i stabilne warunki zatrudnienia w ramach umowy o pracę na pełny etat
  • Umowa o pracę na 3 miesięczny okres próbny, chociaż naszą intencją jest długofalowa współpraca
  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy między 7:00 – 9:00
  • Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku TSL w Polsce i na świecie
Drogi Kandydacie, dziękujemy za zainteresowanie naszym ogłoszeniem. Prosimy o dołączenie następującej klauzuli „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w aplikacji w celu przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego” a w przypadku Twojego zainteresowania przyszłymi procesami rekrutacyjnymi, prosimy o dodatkowe umieszczenie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w aplikacji w celu realizacji przyszłych postępowań rekrutacyjnych”.

oraz informujemy, że:

- wysyłając swoje dokumenty aplikacyjne, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w tych dokumentach aplikacyjnych, w celu udziału w prowadzonym procesie rekrutacyjnym, a w przypadku zainteresowania, również w przyszłych procesach rekrutacyjnych.

- masz prawo w dowolnym momencie wycofać swoją zgodę, kierując informację o jej wycofaniu do na adres e-mail szczygiel.angelika@esa-logistics.eu. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

- Administratorem Twoich danych osobowych jest ESA s. r.o. Sp. zo.o. Oddział w Polsce (dalej „Administrator”). Z Administratorem można się skontaktować przy pomocy adresu e-mail szczygiel.angelika@esa-logistics.eu

- Podane przez Ciebie dane osobowe przetwarzane są w celu przeprowadzenia przez Administratora procesów rekrutacyjnych i są one przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO).

- do Twoich danych będą mieć dostęp nasi pracownicy oraz podmioty świadczące usługi na naszą rzecz (np. usługi IT i wsparcia technicznego), które muszą mieć dostęp do danych, aby wykonywać swoje obowiązki związane z procesem rekrutacji.

- Twoje dane osobowe będą przechowywane do czasu zakończenia procesu rekrutacji lub na poczet przyszłych procesów rekrutacyjnych w przypadku wyrażenia twojej zgody

- Twoje dane nie będą przekazywane do podmiotu i/lub państwa trzeciego

Przysługuje Ci prawo do:
- żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
- cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem,
- wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2.

Podanie danych jest dobrowolne, jednak jest warunkiem wzięcia udziału w prowadzonym procesie rekrutacji. Brak zgody na przetwarzanie danych będzie skutkowało brakiem możliwości wzięcia udziału w procesie rekrutacji.

Zapewniamy, że twoje dane osobowe nie będą wykorzystywane do podejmowania zautomatyzowanych decyzji, w tym profilowania.