kandydatów

Etat Tłumacz języka koreańskiego

Firma: SYNUS Tech Poland miejsce pracy: Sosnowiec

Ogłoszenie numer: 6892797, z dnia 2022-04-26

SYNUS Tech - As a material automation company, SYNUS Tech provides AMHS(Automated Material Handling System) Total Solution developed only by domestic researchers for layout design, product design, production, installation and AS in the semiconductor and display industries.

In line with the high growth of the semiconductor and display market, we are expanding our business to include storage material, including conveyed material in manufacturing process, automated warehouses, and distribution centers.

We produce the entire automation equipment such as Stocker System, OHCV, Conveyor, Lifter, OHT, RGV, AGV, AS / RS, Sorter, and implement optimized performance based on customer needs and contribute to improving customer’s production efficiency and cost.

In the future, SYNUS Tech will continue to introduce advanced technologies, cultivate specialized technical personnel, and do research and development, through active global strategies to grow into a global automation provider, we promise to leap as a global company with international competitiveness.

Tłumacz języka koreańskiego

Miejsce pracy: Sosnowiec

Opis stanowiska

 Firma SYNUS Tech aktualnie wykonująca prace na terenie inwestycji SK hi Tech Battery Materials poszukuje Tłumacza języka koreańskiego do współpracy w modelu B2B lub na umowę o prace.

Wymagania

  • Znajomość języka koreańskiego i polskiego pozwalającego na swobodne tłumaczenie spotkań,

  • Znajomość języka koreańskiego w mowie i piśmie,

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym będzie dodatkowym atutem,

  • Dostępność codzienne lub kilka razy w tygodniu.

Oferujemy

  • Kontrakt na zasadzie B2B lub umowy o prace,,
  • Współpraca przy dużej międzynarodowej inwestycji,
  • Wszystkie potrzebne narzędzia i zaplecze socjalne,
  • Wynagrodzenie negocjowane indywidualnie z każdym kandydatem,
  • Praca od maju 2022.