kandydatów

Etat Inżynier Projektu

Firma: Globetek Sp. z o.o. miejsce pracy: Gliwice

Globetek jest międzynarodową agencją rekrutacyjną wyspecjalizowaną w usługach dla przedsiębiorstw sektora przemysłowego. Działając na globalnym rynku współpracuje z największymi korporacjami branży energetycznej, petrochemicznej, budowlanej, konstrukcyjnej czy produkcji i automatyki, pozyskując dla nich wykwalifikowaną kadrę i dostarczając zaawansowane rozwiązania HR.

Inżynier Projektu
Miejsce pracy: Gliwice
Zakres obowiązków:
  • Projektowanie systemów automatyki morskiej,
  • Prowadzenie zleconych prac w terminie i w zgodzie z wymaganiami klienta,
  • Projektowanie sprzętu i systemów i/lub inżynieria aplikacji: (70-80% czasu pracy),
  • Przeprowadzanie testów i uruchomień w stoczniach (Francja, Niemcy, Norwegia, Włochy (20-30% czasu pracy),
  • Programowanie DCS w językach opartych na FBD, SFC zgodnie z wymaganiami i opisami Klienta,
  • Uczestnictwo w procedurze FAT,
  • Znajomość sieci komunikacyjnych (np. Modbus, Profibus),
  • Rozwiązywanie problemów w fazie testów i rozruchu,
  • Prowadzenie szkoleń dla załogi klienta,
  • Sporządzanie dokumentacji końcowej i przygotowywanie raportów z rozruchu,
  • Aktywne uczestnictwo w spotkaniach na wszystkich etapach projektu, przygotowanie informacji zwrotnej,
  • Raportowanie postępów do Kierownika Projektu.

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe na kierunku Automatyka lub pokrewnym,
  • Dwa lata doświadczenia zawodowego,
  • Znajomość sterowników DCS i/ lub PLC,
  • Znajomość procesów w branży morskiej i/lub doświadczenie w zakresie systemów sterowania DCS/PLC będzie atutem,
  • Zorientowanie na klienta, umiejętność pracy w zespole projektowym, samodzielność,
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego,
  • Znajomość drugiego języka obcego będzie atutem,
  • Microsoft Office (Word, Excel),
  • prawo jazdy (co najmniej kategorii B),
Oferujemy:
  • Projektowanie własnego systemu DCS,
  • Możliwość rozwoju osobistego.