kandydatów

Etat Doradca zawodowy

Firma: ADRA Polska miejsce pracy: Katowice

Ogłoszenie numer: 7751202, z dnia 2022-11-18

Fundacja ADRA Polska jest polskim oddziałem międzynarodowej organizacji humanitarnej ADRA działającej w przeszło 100 krajach świata. W Polsce oficjalnie rozpoczęła swoją działalność z końcem roku 2009. Jako swój cel postawiła sobie prowadzenie działalności dobroczynnej – więcej https://www.adra.pl/

Doradca zawodowy

Miejsce pracy: Katowice

Opis stanowiska

  • przyjmowanie wniosków, wypełnianie formularzy pierwszego kontaktu oraz formularzy ds. zatrudnienia;
  • sporządzenia CV w języku polskim dla bezrobotnych;
  • doradztwo zawodowe dla poszukujących pracy;
  • prowadzenie bazy klientów oraz bazy wolnych stanowisk pracy;
  • współpraca z psychologiem – pracownikiem Centrum w zakresie pomocy bezrobotnym;
  • rzetelne prowadzenie dokumentacji i przestrzeganie wymagań RODO;
  • wykorzystywanie w pracy języków, wygodnych dla komunikacji z klientem; w razie zapotrzebowania, doskonalenie języka polskiego;
  • kontaktowanie się oraz przygotowywanie deklaracji współpracy Ośrodka z konkretnymi pracodawcami, urzędami pracy, firmami pośredniczącymi;
  • pomoc bezrobotnym w rozmowach z pracodawcą, sprawdzaniu umów cywilno-prawnych;
  • podejmowanie współpracy z innymi organizacjami i instytucjami aktywnymi w zakresie wsparcia Uchodźców.

Wymagania

  • ukończone studia podyplomowe lub kursy uzupełniające z zakresu zawodowego;
  • znajomość problematyki rynku pracy;
  • wiedza z zakresu poradnictwa zawodowego oraz kształcenia ustawicznego;
  • znajomość ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz aktów normatywnych tej ustawy;
  • posiadanie wiedzy z zakresu przepisów prawa normujących zasady poradnictwa zawodowego;
  • znajomość podstaw prawa pracy;
  • znajomość obowiązujących procedur administracyjnych;
  • umiejętności trenerskie zdobyte w toku działalności zawodowej.

Oferujemy

  • możliwość rozwoju w międzynarodowym środowisku,
  • elastyczny czas pracy.