kandydatów

Etat Specjalista ds. Controllingu

Firma: DB Cargo Polska S.A. miejsce pracy: Zabrze

Specjalista ds. Controllingu

Czas na DB - dołącz do zespołu DB Cargo Polska i realizuj z nami naszą misję, wizję i wartości! To dzięki naszym pracownikom jesteśmy wiodącym dostawcą usług logistycznych w Europie centralnej.
DB Cargo Polska S.A. oferuje pracę na wyżej wymienionym stanowisku w dziale Controllingu w Zabrzu (umowa na zastępstwo)

Opis stanowiska

  • Opracowywanie planów i prognoz działalności jednostki biznesowej
  • Projektowanie, przygotowywanie oraz analiza raportów zarządczych na potrzeby spółki oraz centrali w Niemczech
  • Współpraca z GUS i UTK w zakresie sprawozdawczości
  • Monitorowanie i raportowanie ryzyk w oparciu o wskaźniki KPI
  • Rozliczanie kosztów
  • Aktywny udział we wdrożeniu narzędzi informatycznych oraz udział w projektach rozwojowych

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe (zarządzanie, ekonomia, finanse)
  • Minimum rok doświadczenia na podobnym stanowisku
  • Komunikatywna znajomość j. angielskiego zapewniająca kontakt z innymi spółkami Grupy DB Cargo
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (szczególnie Excel i Power Point)
  • Mile widziana znajomość systemu SAP w obszarze CO oraz FI
  • Wysokie zdolności analityczne, umiejętność pracy w zespole, samodzielność w działaniu, zdolność szybkiego uczenia się