kandydatów

Etat Pedagog

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu miejsce pracy: Bytom

Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu
Pedagog
Miejsce pracy: Bytom
Numer: StPr/21/0494
OBOWIĄZKI:

realizacja zadań wynikających z Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z dnia 09.06.2011 r. oraz Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 22 grudnia 2011 r. w sprawie instytucjonalnej pieczy zastępczej w szczególności: prowadzenie poradnictwa pedagogicznego dla rodziców dzieci przebywających w RPOT, współudział w opracowaniu planów pomocy dziecku i realizowanie zadań wynikających ww. planów, prowadzenie badań pedagogicznych dzieci oraz sporządzanie diagnoz i zaleceń do pracy z dzieckiem, rozpoznawanie sytuacji wychowawczej i opiekuńczej wychowanków, udzielanie pomocy i wsparcia dzieciom i wychowawcom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i życiowych wychowanka, wykrywanie źródeł niepowodzeń szkolnych, zaburzeń rozwojowych i trudności wychowawczych oraz ustalenie właściwych metod oddziaływania na dziecko, współdziałanie w sprawach wychowanków z sądami, ośrodkami pomocy społecznej, powiatowymi centrami pomocy rodzinie, instytucjami opiekuńczymi i wspierania rodziny, odpowiednimi organami oświatowymi, prowadzenie z dziećmi zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, korekcyjnych, indywidualnych i grupowych oraz poradnictwa, uczestniczenie w przygotowaniu z wychowankiem indywidualnego planu usamodzielnienia, udzielania wsparcia i pomocy usamodzielnionym wychowankom, podejmowanie działań w celu powrotu dziecka do rodziny, a w przypadku dzieci z uregulowaną sytuacją prawną zgłaszanie informacji o tych dzieciach do ośrodków adopcyjnych, uczestniczenie w pracach zespołu do spraw okresowej oceny sytuacji dziecka, sporządzanie terminowych opinii o wychowankach na potrzeby Sądów Rodzinnych, Poradni i innych instytucji działających na rzecz dziecka i rodziny

WARUNKI PRACY:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), pedagogiczne

Wymagania inne:

Wymagania: wykształcenie wyższe - tytuł zawodowy magistra na kierunku pedagogika albo pedagogika specjalna, preferowane doświadczenie zawodowe, brak pozbawienia władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest zawieszona ani ograniczona, brak skazania prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo skarbowe, wypełnienie obowiązku alimentacyjnego - w przypadku gdy taki obowiązek wynika z tytułu egzekucyjnego, niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych, obywatelstwo polskie, zdolność do pracy w regionalnej placówce opiekuńczo - terapeutycznej, co zostało potwierdzone zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do tej pracy, nieposzlakowana opinia, wysoki poziom umiejętności interpersonalnych, wysoka kultura osobista, kreatywność, empatia i wrażliwość oraz kierowanie się w podejmowanych działaniach dobrem dziecka i poszanowaniem jego praw, dyspozycyjność, dobra organizacja pracy, umiejętność współpracy, odpowiedzialność, sumienność.

Miejsce pracy:

Bytom

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

3 500 - 3 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu