kandydatów

Etat Starszy referent pionu ochrony informacji niejawnych

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach miejsce pracy: Katowice

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach
Starszy referent pionu ochrony informacji niejawnych
Miejsce pracy: Katowice
Numer: StPr/21/1711
OBOWIĄZKI:
- Miejsce wykonywania pracy: 13 ŚLĄSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ w Katowicach: ul. Jana Kilińskiego 9, 40-061 Katowice.- Współuczestniczenie w prowadzeniu, w postaci papierowej lub elektronicznej oraz aktualizowanie wykazu osób zatrudnionych lub pełniących służbę albo wykonujących czynności zlecone, które posiadają uprawnienia do dostępu do informacji niejawnych, oraz osób, którym odmówiono wydania poświadczenia bezpieczeństwa lub je cofnięto, obejmującego wyłącznie informacje, o których mowa w art. 15 ust. 1 pkt 8 ustawy;Prowadzenie ewidencji wydanych zaświadczeń stwierdzających odbycie szkolenia z zakresu ochrony informacji niejawnych; Prowadzenie ewidencji wydanych upoważnień do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE; Udział w składach zespołów kontrolnych, w nadzorze nad realizacją zadań w zakresie ochrony informacji niejawnych; Udział w opracowywaniu i przedstawianiu do akceptacji Pełnomocnikowi ochrony projektów dokumentów regulujących ochronę informacji niejawnych; Współuczestniczenie w organizowaniu kontroli okresowych ewidencji, materiałów i obiegu dokumentów zawierających informacje niejawne; Prowadzenie wykazu urządzeń do przetwarzania obrazu i dźwięku; Opracowywanie dokumentacji szkoleniowej z zakresu bezpieczeństwa przemysłowego dla przetwarzanych informacji niejawnych; Udział w prowadzeniu szkoleń z zakresu bezpieczeństwa przemysłowego dla przetwarzanych informacji niejawnych, w szczególności przygotowania dokumentacji szkoleniowej; Udział w prowadzeniu postępowań wyjaśniających okoliczności naruszenia przepisów o ochronie informacji niejawnych oraz przedstawianie wyników tych postępowań i wynikających z nich wniosków Pełnomocnikowi ochrony; Udział w procesie zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa informacji niejawnych, a w szczególności szacowanie ryzyka; Prowadzenie wykazu umów i zadań związanych z dostępem do informacji niejawnych realizowanych przez przedsiębiorców; Opracowywanie projektów instrukcji bezpieczeństwa przemysłowego dotyczących zlecenia przedsiębiorcy wykonania umów lub zadań związanych z dostępem do informacji niejawnych; Przygotowywanie projektów opinii z zakresu ochrony informacji niejawnych do wniosków o realizację zamówień i zdań zleconych oraz przedkładanie ich do podpisu Pełnomocnikowi ochrony; Samokształcenie z zakresu przepisów ochrony informacji niejawnych.- Godziny pracy: 7:30-15:30.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), inne
Uprawnienia: Biegła obsługa komputera

Wymagania inne:

Wymagania:- Wymagane wykształcenie wyższe o kierunku administracja lub pokrewne - Wymagane doświadczenie zawodowe min. 3 lata w administracji państwowej.- Wymagane umiejętności: biegła obsługa komputera i programów z pakietu Office, Windows. - Wymagana znajomość zapisów: 1) Ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych;2) Zarządzenie Nr 58/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 grudnia 2017 r. w sprawie szczególnego sposobu organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnych oraz innych niż kancelaria tajna komórek organizacyjnych odpowiedzialnych za przetwarzanie informacji niejawnych, sposobu i trybu przetwarzania informacji niejawnych;3) Zarządzenie Nr 59/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 grudnia 2017 r. w sprawie w sprawie doboru i stosowania środków bezpieczeństwa fizycznego do ochrony informacji niejawnych;4) Decyzja Nr 77/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 09 czerwca 2020 r. w sprawie zasad używania urządzeń do przetwarzania obrazu i dźwięku oraz organizacji ochrony informacji niejawnych podczas przedsięwzięć realizowanych w komórkach i jednostkach organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanych

Miejsce pracy:

Katowice

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 3 510 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach