Etat Młodszy asystent rodziny / asystent rodziny (ds. 14001.38.2021)

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach miejsce pracy: Katowice

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach
Młodszy asystent rodziny / asystent rodziny (ds. 14001.38.2021)
Miejsce pracy: Katowice
Numer: StPr/21/1952
OBOWIĄZKI:
- Więcej informacji na stronie: http://www.mops.katowice.pl- Informacja o naborzeDS. 14001.38.2021- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje kandydatów na stanowisko MŁODSZEGO ASYSTENTA RODZINY/ASYSTENTA RODZINY w CENTRUM PORADNICTWA SPECJALISTYCZNEGO, METODYKI i STRATEGII ZESPÓŁ ds. ASYSTY RODZINNEJ(praca w systemie zadaniowego czasu pracy)- 1 etat zatrudnienie na czas określony z możliwością przedłużenia- PODSTAWOWE ZADANIA:1) Diagnoza problemów i zasobów rodziny, określenie (wspólnie z rodziną) podstawowych problemów, zasobów i potrzeb występujących w rodzinie.2) Zmotywowanie rodziny do współpracy i podejmowania działań zmierzających do pokonania problemów przy wykorzystaniu zasobów własnych rodziny i otoczenia.3) Sporządzenie (wspólnie z rodziną) planu pomocy rodzinie z uwzględnieniem metod pogłębionej, bezpośredniej pracy z rodziną a następnie organizowanie wsparcia środowiskowego poprzez zaproszenie do współpracy na rzecz poprawy sytuacji rodziny reprezentantów organizacji i instytucji pracujących z rodziną, podejmowanie czynności związanych z realizacją zadań zawartych w planie pomocy rodzinie, przy aktywnym udziale rodziny.4) Wspieranie rodziny w działaniach nakierowanych na poprawę sytuacji życiowej jej członków, wszczególności pomoc w osiągnięciu optymalnych warunków służących wychowywaniu własnych dzieci, samodzielnym pokonania problemów, budowaniu i utrwalaniu wiary we własne siły a także poszerzaniu kompetencji rodzicielskich.5) Prowadzenie poradnictwa i edukacji dla rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej, w tym wszczególności poradnictwa dotyczącego możliwości rozwiązywania problemów wychowawczych oraz udzielanie informacji na temat pomocy świadczonej przez organizacje i instytucje działające na rzecz wspierania rodziny.6) Utrzymywanie stałej współpracy z pracownikiem socjalnym prowadzącym rodzinę oraz z innymi specjalistami, w tym również w oparciu o formułę zespołu ds. pracy z rodziną i grupy roboczej.7) Współpraca z jednostkami administracji rządowej i samorządowej, właściwymi organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami i osobami specjalizującymi się w działaniach na rzecz dziecka irodziny.8) Pomoc rodzinom w podejmowaniu działań służących poprawie ich sytuacji życiowej, w tym pomoc wuzyskaniu zatrudnienia, podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, wzmacnianiu kompetencji rodzicielskich oraz zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego.9) Sporządzanie na wniosek sądu lub innych uprawnionych organów opinii o rodzinie i jej członkach10) Prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną, w tym sporządzanie okresowych sprawozdań zprowadzonej pracy.11) Opracowanie wskazań dla pracownika socjalnego po zakończeniu pracy z rodziną.- Miejsce wykonywania pracy: teren miasta Katowice- Praca w systemie zadaniowego czasu pracy. Praca po 8-godzin dziennie w przedziale 7:30-20:30 (w zależności od potrzeb).
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie ogólnokształcące, brak

Wymagania inne:

WYMAGANIA NIEZBĘDNEwykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lubwykształcenie wyższe na dowolnym kierunku, uzupełnione szkoleniami z zakresu pracy zdziećmi lub rodziną* lub studiami podyplomowymi, obejmującymi zakres programowy szkolenia* iudokumentowany co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lubwykształcenie średnie uzupełnione szkoleniami z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną*i udokumentowany co najmniej trzyletni staż pracy z dziećmi lub rodziną1) posiadanie pełni władzy rodzicielskiej (obecnie i w przeszłości),2) brak zawieszenia i ograniczeń władzy rodzicielskiej,3) wypełnianie obowiązku alimentacyjnego, w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do osoby wynika z tytułu egzekucyjnego,4) niekaralność za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,5) posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,6) posiadanie wiedzy i umiejętności z zakresu pracy z rodziną(w tym prowadzenia treningów opiekuńczo-wychowawczych, czystościowego, budżetowego),7) umiejętność sporządzania oceny- diagnozy sytuacji rodziny, analizy SWOT, planu pracy z rodziną8) umiejętność organizowania i prowadzenia spotkań z rodziną,9) umiejętności negocjowania, mediowania, wypracowywania rozwiązań w sytuacji sporów, konfliktów10) obsługa komputera ( edytor tekstu), poczta elektroniczna, internet.WYMAGANIA DODATKOWE:1) doświadczenie w pracy z rodziną w ujęciu systemowym oraz doświadczenie w zakresie pracy metodą grupową i metodą środowiskową ( przy wykorzystaniu zasobów rodziny, w tym w środowisku lokalnym).2) posiadanie umiejętności pracy z rodziną z problemami opiekuńczo-wychowawczymi potwierdzona stosownymi dokumentami, umiejętności pracy z rodziną z problemem bezrobocia, niepełnosprawności lub z rodzinami o niskim poziomie motywacji do współpracy.* szkolenia muszą spełniać wymogi rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 grudnia 2011 w sprawie szkoleń na asystenta rodziny

Miejsce pracy:

Katowice

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 3 050 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach