kandydatów

Etat Starszy Inspektor

Firma: DB Cargo Polska S.A. miejsce pracy: Zabrze

Starszy Inspektor

Czas na DB - dołącz do zespołu DB Cargo Polska i realizuj z nami naszą misję, wizję i wartości! To dzięki naszym pracownikom jesteśmy wiodącym dostawcą usług logistycznych w Europie centralnej.

DB Cargo Polska S.A. oferuje pracę na wyżej wymienionym stanowisku w dziale Zarządzania Bezpieczeństwem w Zabrzu.

Opis stanowiska

  • Udział oraz przewodnictwo w komisjach kolejowych analizujących przyczyny poważnych wypadków, wypadków, incydentów oraz zdarzeń potencjalnie niebezpiecznych
  • Uczestniczenie w pracach zespołów opracowujących przepisy wewnętrzne w zakresie technicznej działalności przedsiębiorstwa
  • Udział w kontrolach jednostek organizacyjnych przedsiębiorstwa w zakresie bezpieczeństwa ruchu kolejowego, użytkowania pojazdów kolejowych oraz zagrożeń w infrastrukturze kolejowej
  • Uczestniczenie w pracach komisji opracowujących środki zaradcze w celu poprawy bezpieczeństwa oraz przeciwdziałania powtarzaniu się wypadków lub naruszeń obowiązujących przepisów i wymagań prawnych w zakresie prowadzonej działalności przedsiębiorstwa
  • Udział w komisjach egzaminacyjnych, prowadzenie pouczeń, szkoleń i kursów zawodowych w formie bezpośredniej oraz zdalnej
  • Inicjowanie środków zaradczych w celu poprawy bezpieczeństwa prowadzenia ruchu kolejowego, eksploatacji infrastruktury kolejowej oraz przeciwdziałania powtarzaniu się wypadków lub naruszeń obowiązujących przepisów
  • Weryfikacja skuteczności wdrożonych zaleceń pokontrolnych oraz środków zaradczych opracowanych po zakończeniu prac komisji kolejowych badających przyczyny i okoliczności poważnych wypadków, wypadków, incydentów oraz zdarzeń potencjalnie niebezpiecznych
  • Opracowywanie harmonogramów wykonawczych i powykonawczych dotyczących realizacji wyznaczonych zadań

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe techniczne na kierunkach związanych z transportem kolejowym lub infrastrukturą kolejową
  • Zdany egzamin kwalifikacyjny na stanowisko związane z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego
  • Minimum 5 letnie doświadczenie w zakresie kontroli i(lub) nadzoru w obszarze transportu kolejowego
  • Prawo jazdy kat. B
  • Dobra znajomość MS Office
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Mile widziane posiadanie dodatkowych uprawnień z zakresu związanego z transportem kolejowym lub infrastrukturą kolejową
  • Mile widziane ukończenie studiów podyplomowych z zakresu zarządzania bezpieczeństwem w dziedzinie transportu kolejowego

Oferujemy

  • Atrakcyjna oferta szkoleń dla pracowników
  • Dofinansowanie do kolonii i "zielonej szkoły" dla dzieci
  • Dofinansowanie do studiów
  • Kursy Językowe
  • Prywatna opieka medyczna
  • Pakiet Medicover Sport
  • Wczasy pod gruszą
Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracydla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia29.08.97 (Dz. U.2015.2135.)