kandydatów

Etat Młodszy bibliotekarz

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach miejsce pracy: Katowice

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach
Młodszy bibliotekarz
Miejsce pracy: Katowice
Numer: StPr/21/2035
OBOWIĄZKI:
- Udostępnianie materiałów bibliotecznych z wykorzystaniem programu Aleph, obsługa komputerowych baz danych i pozostałych źródeł elektronicznych oraz pomocw korzystaniu z zasobów elektronicznych Biblioteki SUM, porządkowanie zbiorów drukowanych znajdujących się w Bibliotece, kopiowanie oraz skanowanie dokumentów i ich optymalizowanie w programach graficznych, przygotowanie, tworzenie i udostępnianie online plików publikacji cyfrowych, prowadzenie działalności szkoleniowej (m.in. przysposobienie biblioteczne, naukowa informacja medyczna, otwarta nauka), przygotowanie wydawnictw informacyjnych dotyczących zasobów Biblioteki, uczestnictwo w organizowaniu wydarzeń kulturalnych przygotowywanych przez Bibliotekę SUM (m.in. Noc Muzeów, Noc Bibliotek).- Praca w godzinach: 7:30-19:30 według harmonogramu.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), inne
Język: angielski, w mowie - B1 - średnio zaawansowany, w piśmie - B1 - średnio zaawansowany
Uprawnienia: Biegła obsługa komputera

Wymagania inne:

Wymagania niezbędne:- wykształcenie wyższe bibliotekarskie lub inne wyższe odpowiadające profilowi Biblioteki SUM,- biegła obsługa komputera (w tym MS Office ) i urządzeń biurowych,- swobodne korzystanie z Internetu i umiejętność wykorzystania go w pracy,- znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację.Wymagania pożądane:- wiedza z zakresu pracy w bibliotece,- znajomość formatu MARC21 rekordu bibliograficznego oraz przepisów katalogowania,- umiejętność pracy zespołowej, w tym elastyczność i komunikatywność,- umiejętność prowadzenia rozmów oraz konstruktywnego przekazywania informacji zwrotnych,- umiejętność samodzielnej organizacji pracy, w tym sprawnej i szybkiej realizacji powierzonych zadań, płynnego przechodzenia od wykonywania jednej czynności do drugiej,- cierpliwość, spostrzegawczość, dokładność i umiejętność koncentracji,- kreatywność w pracy codziennej oraz przy organizacji przedsięwzięć promujących korzystanie ze zbiorów i usług biblioteki,- umiejętność radzenia sobie z presją czasu i stresem, - wysoka motywacja do samokształcenia,- dodatkowy atut stanowi znajomość programu bibliotecznego Aleph oraz udokumentowany staż pracy w bibliotece naukowej.

Miejsce pracy:

Katowice

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

3 400 - 3 900 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach