kandydatów

Etat Referendarz sądowy (o. kdr. 110-1102-23/21)

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach miejsce pracy: Katowice

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach
Referendarz sądowy (o. kdr. 110-1102-23/21)
Miejsce pracy: Katowice
Numer: StPr/21/2613
OBOWIĄZKI:
- Dodatkowe informacje oraz wymagane dokumenty i oświadczenia na stronie: : https://katowice.so.gov.pl/konkurs-o-sygn-okdr-110-1102-2321-na-stanowisko-referendarza-sadowego-w-sadzie-okregowym-w-katowicach,new,m2,168.html,1002- Prezes Sądu Okręgowego w Katowicach ogłasza konkurs na stanowisko REFERENDARZA SĄDOWEGO w Sądzie Okręgowym w Katowicach, ul. Francuska 38, 40-028 Katowice - Oznaczenie konkursu: O. Kdr. 110 1102 23/21 - Liczba wolnych stanowisk: 1 stanowisko w wymiarze 1,0 etatu - Termin przeprowadzenia konkursu: 18 listopada 2021 r., godz. 8:00- Miejsce przeprowadzenia konkursu: Sąd Okręgowy w Katowicach, ul. Francuska 38, klatka B, sala konferencyjna B.04/B.05-Ze względów techniczno-organizacyjnych zastrzega się możliwość zmiany terminu i miejsca przeprowadzenia konkursu. Zawiadomienie o ewentualnych zmianach nastąpi wraz z opublikowaniem listy kandydatów dopuszczonych do kolejnego etapu konkursu na stronie internetowej Sądu tj. https://katowice.so.gov.pl/ stanowiącej jednocześnie Biuletyn Informacji Publicznej. - Zakres czynności referendarza ustalany jest na podstawie art. 22a ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1080 t.j.) w związku z § 68 ust. 1 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 czerwca 2019 r. Regulamin urzędowania sądów powszechnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1141). - Godziny pracy: 7:30-15:30.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), prawnicze

Wymagania inne:

Wymagania na stanowisko referendarza sądowego: Kandydat na stanowisko referendarza sądowego musi odpowiadać wymaganiom określonym w art. 149 § 1 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2072). Na stanowisku referendarza sądowego może być zatrudniony ten, kto:1) posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich,2) jest nieskazitelnego charakteru,3) ukończył wyższe studia prawnicze w Polsce i uzyskał tytuł magistra prawa lub zagraniczne uznane w Polsce,4) ukończył 24 lata,5) zdał egzamin referendarski, sędziowski, prokuratorski, notarialny, adwokacki lub radcowski lub ukończył aplikację sędziowską albo aplikację prokuratorską.Warunek określony w art. 149 § 1 pkt 5 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. spełnia osoba, która przed dniem wejścia w życie (tj. do dnia 20 sierpnia 2015 r.) ustawy z dnia 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r. poz. 694) odbyła aplikację ogólną prowadzoną przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury, oraz osoba, która zrealizowała wymagania wskazane w art. 66 ust. 1 ustawy z dnia 23 stycznia 2009 r. o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (Dz. U. z 2020 r. poz. 1366 z późn. zm.) tj. odbyła aplikację referendarską i złożyła egzamin referendarski lub odbyła aplikację sądową lub prokuratorską, bądź złożyła egzamin referendarski.

Miejsce pracy:

Katowice

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 8 622,47 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach