kandydatów

Etat Główny księgowy

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Siemianowicach Śląskich miejsce pracy: Siemianowice Śląskie

Powiatowy Urząd Pracy w Siemianowicach Śląskich
Główny księgowy
Miejsce pracy: Siemianowice Śląskie
Numer: StPr/21/0856
OBOWIĄZKI:
Zakres zadań na stanowisku: Prowadzenie rachunkowości jednostki, prowadzenie księgowości syntetycznej i analitycznej w zakresie dochodów i wydatków budżetowych. Sprawowanie nadzoru nad gospodarką finansową i majatkową, dokonywanie kontroli kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych, dokonywanie kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym, nadzorowanie i rozliczanie inwentaryzacji majątku szkoły. Uzgadnianie obrotów i sald kont analitycznych i syntetycznych. Prawidłowe i terminowe sporządzanie sprawozdawczości budżetowej i finansowej. Wykonywanie budżetu, bieżące analizowanie wykonywania budżetu i informowanie dyrektora szkoły / wicedyrektora szkoły o jego realizacji. Prowadzenie rozliczeń z budżetem państwa, ZUS-em, Urzędem Skarbowym i innymi instytucjami. Sporządzanie naliczenia, odpisów, planu i sprawozdawczości w zakresie ZFŚS. Rozliczanie płac i innych należności pracowniczych, wydawanie zaświadczeń o wynagrodzeniu pracowników. Nadzór nad prawidłowością pobierania i odprowadzania dochodów. Sporządzanie planów dochodów i wydatków budżetowych oraz działalności pozabudżetowej. Prowadzenie korespondencji w zakresie spraw finansowych, rozliczanie podatku VAT. Rozliczanie projektów finansowanych ze środków unijnych. Organizowanie, gromadzenie, przechowywanie dokumentacji księgowej w sposób zabezpieczający ją przed dostępem osób nieuprawnionych, zaginięciem lub zniszczeniem. Wprowadzanie danych do systemu Informacji Oświatowej (część finansowa). Obsługa programów komputerowych (m.in. Vulcan, Płatnik, MS Office). Wymagania:obywatelstwo polskie, pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, brak skazania prawomocnie za przestępstwa: przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwa skarbowe, nieposzlakowana opinia oraz gdy spełnia jeden z poniższych warunków: - ukończone ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada conajmniej 3 letnią praktykę w księgowości;- ukończona średnia, policealna lub pomaturalna szkoła ekonomiczna i posiadanie co najmniej 6 letnią praktykę w księgowości;- wpis do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów;- certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydanych na podstawie odrębnych przepisów;- brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku urzędnicznym.Wymagania pożądane:- wiedza i doświadczenie z zakresu finansów publicznych- bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości z uwzględnieniem rachunkowości budżetowej- znajomość aktów prawnych związanych z funkcjonowaniem placówki oświatowej- znajomość przepisów z zakresu finansów publicznych i rachunkowości- znajomość przepisów ustawy ordynacja podatkowa i ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, prawa pracy- znajomość zagadnień z zakresu księgowości budżetowej, sprawozdawczości budżetowej, zasad inwentaryzacji- umiejętność obsługi programu do prowadzenia księgowości budżetowej, programów biurowych- samodzielność i operatywność- zaangażowanie, rzetelność, systematyczność- umiejętność analitycznego myślenia- komunikatywność, umiejętność pracy w zespole.Wymagane dokumenty:CV, kopie świadectw pracy i ewentualnie opinie o dotychczasowej pracy zawodowej, kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych lub szkoły średniej, policealnej lub pomaturalnej oraz kopie dokumentów o ukończonych kursach podnoszących kwalifikacje, certyfikaty. Oswiadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych. Oświadczenie dotyczące niekaralności za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyslne przestepstwo skarbowe. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie. Oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji. Aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na okreslonym stanowisku. Dokumenty należy złożyć w terminie do dnia 05.11.2021 r. do godz. 12.00 w zamkniętych kopertach z opisem: "Konkurs na stanowisko Główny Księgowy" na adres II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich ul. Leśna 1 41-100 Siemianowice Śląskie. Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną poinformowani indywidualnie o terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej. Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej oraz na tablicy informacyjnej II Liceum Im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Zawód: Księgowy (wymagany staż - lata: 3)
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), ekonomiczne
Wykształcenie: pomaturalne/policealne, ekonomiczne, kierunek: księgowość
Uprawnienia: Certyfikat księgowy stwierdzający uprawnienie do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych
Uprawnienia: pełna zdolność do czynności prawnych i korzystania z pełni praw publicznych

Wymagania inne:

Wymagania:obywatelstwo polskie, pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, brak skazania prawomocnie za przestępstwa: przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwa skarbowe, nieposzlakowana opinia oraz gdy spełnia jeden z poniższych warunków: - ukończone ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada conajmniej 3 letnią praktykę w księgowości;- ukończona średnia, policealna lub pomaturalna szkoła ekonomiczna i posiadanie co najmniej 6 letnią praktykę w księgowości;- wpis do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów;- certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydanych na podstawie odrębnych przepisów;- brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku urzędnicznym.Wymagania pożądane:- wiedza i doświadczenie z zakresu finansów publicznych- bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości z uwzględnieniem rachunkowości budżetowej- znajomość aktów prawnych związanych z funkcjonowaniem placówki oświatowej- znajomość przepisów z zakresu finansów publicznych i rachunkowości- znajomość przepisów ustawy ordynacja podatkowa i ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, prawa pracy- znajomość zagadnień z zakresu księgowości budżetowej, sprawozdawczości budżetowej, zasad inwentaryzacji- umiejętność obsługi programu do prowadzenia księgowości budżetowej, programów biurowych- samodzielność i operatywność- zaangażowanie, rzetelność, systematyczność- umiejętność analitycznego myślenia- komunikatywność, umiejętność pracy w zespole.

Miejsce pracy:

Siemianowice Śląskie

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 2 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Siemianowicach Śląskich