kandydatów

Etat Inspektor wojewódzki

Firma: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach miejsce pracy: Katowice

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Inspektor wojewódzki
Miejsce pracy: Katowice
Ogłoszenie o naborze Nr 86522

Warunki pracy

Budynek bez barier architektonicznych, wyposażony w windę osobową, toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stanowisko biurowe usytuowane na II piętrze. Wejście do budynku wyposażone w podjazd. Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie. Dyżury i dyspozycyjność w sytuacjach zdarzeń kryzysowych i klęsk poza wyznaczonymi godzinami pracy i w dni wolne.

Zakres zadań

  • Gromadzi, analizuje i opracowuje zbiorcze informacje (w tym sprawozdawcze) z zakresu pomocy społecznej, polityki prorodzinnej i senioralnej z wykorzystaniem Centralnej Aplikacji Statystycznej.
  • Gromadzi, analizuje i opracowuje zbiorcze informacje (w tym sprawozdawcze) z zakresu nadzorczej i kontrolnej działalności Oddziału do Spraw Środowiskowej Pomocy Społecznej.
  • Zbiera i analizuje, pod kątem poprawności merytorycznej, zbiorcze zapotrzebowania na środki pomocy społecznej z budżetu państwa przeznaczone na przeciwdziałania i usuwanie skutków klęsk żywiołowych występujących na terenie województwa śląskiego.
  • Analizuje stan i skuteczność pomocy społecznej w oparciu o ocenę zasobów pomocy społecznej przyjętą przez samorząd województwa.
  • Uczestniczy w działaniach związanych z obszarem pomocy humanitarnej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie na kierunku lub w zakresie: prawo, administracja, ekonomia, pedagogika, pedagogika specjalna, praca socjalna, socjologia, psychologia, polityka społeczna, politologia, politologia i nauki społeczne, zarządzanie lub marketing
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość ustawy o pomocy społecznej
  • umiejętność obsługi komputera - program Excel na poziomie podstawowym
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość rozporządzeń ministra właściwego do spraw zabezpieczenia społecznego w sprawie: środowiskowych domów samopomocy, minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni
  • myślenie analityczne, orientacja na klienta