Etat Stażysta w służbie przygotowawczej (docelowo pomocnik dyżurnego operacyjnego)

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach miejsce pracy: Katowice

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach
Stażysta w służbie przygotowawczej (docelowo pomocnik dyżurnego operacyjnego)
Miejsce pracy: Katowice
Numer: StPr/21/2928
OBOWIĄZKI:
- Miejsce pełnienia służby: Wydział Operacyjny, Sekcja Koordynacji Ratownictwa i Przetwarzania Danych Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach,- Zakres podstawowych zadań realizowanych na proponowanym stanowisku:1. koordynowanie działań ratowniczo gaśniczych prowadzonych na terenie województwa;2. koordynowanie transgranicznych działań ratowniczych i humanitarnych, prowadzonych na szczeblu wojewódzkim;3. koordynowanie udziału służb, straży, inspekcji, organizacji humanitarnych i innych podmiotów w działaniach ratowniczych; 4. udział w opracowywaniu dokumentacji z działań ratowniczych;5. analizowanie dokumentacji operacyjnej Stanowiska Kierowania Komendy Wojewódzkiej i jej aktualizacja;6. analizowanie stanu sił i środków podległych jednostek organizacyjnych PSP;7. prowadzenie bieżącego monitoringu w zakresie występujących na terenie województwa zagrożeń oraz opracowywanie stosownych analiz i wynikających z nich wniosków;8. udział w inspekcjach gotowości operacyjnej jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu woj. śląskiego oraz kontroli toku pełnienia służby w podległych jednostkach organizacyjnych PSP;9. sprawowanie dozoru nad obiektami i terenem Komendy Wojewódzkiej;10. kontrolowanie i obsługa pojazdów będących w dyspozycji Wydziału operacyjnego.- Praca w równoważnym systemie czasu pracy po 24 godziny (7:30-7:30) zgodnie z harmonogramem.- Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/kwpsp-katowice/ogloszenie-o-naborze---stazysta---wydzial-operacyjny-sekcja-koordynacji-ratownictwa-i-przetwarzania-danych
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie ogólnokształcące, brak

Wymagania inne:

Kandydat do służby w Państwowej Straży Pożarnej musi spełniać kryteria określone w art. 28 ust.1 ustawy z dnia 24.08.1991 r. o PSP (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1123 z późn. zm.) tj:-- posiadać obywatelstwo polskie,-- być niekaranym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,-- korzystać z pełni praw publicznych,-- posiadać co najmniej wykształcenie średnie,-- posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby.Ponadto kandydat, który został zakwalifikowany do przyjęcia do służby w PSP musi posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (art. 34 ust. 4 cytowanej wyżej ustawy), mianowanie może nastąpić po odbyciu zasadniczej służby wojskowej lub po przeniesieniu do rezerwy bez odbycia tej służby albo po zwolnieniu od obowiązku służby wojskowej, powyższego warunku nie stosuje się do kobiet. Pożądane, związane ze stanowiskiem pracy:-- znajomość podstawowych przepisów obowiązujących na stanowisku pracy w szczególności ustawy z dnia 24.08.1991r. o Państwowej Straży Pożarnej, ustawy z dnia 24.08.1991r. o ochronie przeciwpożarowej;-- umiejętność planowania i organizowania pracy, umiejętność pracy w zespole, zdolność analitycznego myślenia, rzetelność, komunikatywność, samodzielność, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, dyspozycyjność;-- bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel, Word);--znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym w mowie i w piśmie; -- prawo jazdy kat. C.

Miejsce pracy:

Katowice

Rodzaj umowy:

Mianowanie

Wynagrodzenie brutto:

od 4 200 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach