kandydatów

Etat Pracownik socjalny na zastępstwo

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Mikołowie z siedzibą w Łaziskach Górnych miejsce pracy: Orzesze

Powiatowy Urząd Pracy w Mikołowie z siedzibą w Łaziskach Górnych
Pracownik socjalny na zastępstwo
Miejsce pracy: Orzesze
Numer: StPr/21/0853
OBOWIĄZKI:
1. Praca socjalna oraz przeprowadzanie wywiadów środowiskowych 2. Dokonywanie analizy i oceny zjawisk,które powodują zapotrzebowanie na świadczenia z pomoc społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń,3. Udzielanie informacji,wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom 4. Opracowywanie indywidualnych planów pomocy i projektów socjalnych.5. Podejmowanie interwencji w sytuacjach kryzysowych6. Udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowe7. Pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych.8. Współdziałanie i współpraca na zasadzie partnerstwa z organizacjami społecznymi pozarządowymi,Kościołem Katolickim, innymi kościołami, związkami wyznaniowymi oraz osobami fizycznymi i prawnymi w celu przeciwdziałania i ograniczania negatywnych zjawisk społecznych w tym ubóstwa,9. Współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrożeniu oraz rozwijaniu lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia mieszkańców.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak
Uprawnienia: Prawo jazdy kat. B

Wymagania inne:

Wykształcenie niezbędne uprawniające do wykonywania zawodu pracownika socjalnego zgodne z art.116 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r o pomocy społecznej ( Dz. U z 2020 r poz. 1876,2369 ) tj, spełnienie co najmniej jednego z poniższych warunków :1) posiadanie dyplomu ukończenia kolegium pracowników służb społecznych;2) ukończenie studiów wyższych na kierunku praca socjalna ; 3) do dnia 31 grudnia 2013 r ukończenie studiów wyższych o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków : pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie- wymagane prawo jazdy kat. B, posiadanie środka transportu;- umiejętność zastosowania i interpretacji przepisów prawa z zakresu ustaw:o pomocy społecznej, Kodeks Postępowania Administracyjnego, o ochronie zdrowia psychicznego, o przeciwdziałaniu przemocy, ustawy Za życiem i innych ustaw i rozporządzeń związanych z realizacją zadań pomocy społecznej,1. Umiejętność obsługi komputera na poziomie dobrym,2. Umiejętność pracy w zespole ,3. Umiejętność skutecznej komunikacji, kreatywność,4. Umiejętność planowania i sprawnej organizacji pracy własnej, 5. Samodzielność, sumienność, obowiązkowość. Kandydat musi spełniać warunki:1. posiadanie obywatelstwa polskiego2. pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania w pełni z praw publicznych.3. niekaralność za przestępstwa popełnione umyślnie ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe4. nieposzlakowana opinia,5. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku pracownik socjalny. 6. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacyjnych.

Miejsce pracy:

Orzesze

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 3 200 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Mikołowie z siedzibą w Łaziskach Górnych

Pozostałe oferty pracy w firmie Powiatowy Urząd Pracy w Mikołowie z siedzibą w Łaziskach Górnych

Poleć ofertę pracy
Data dodania: 12-11-2021
Wyświetleń: 101