Etat Młodszy wychowawca w świetlicy specjalistycznej nr 2 (ds.14001.69.2021) (1/2 etatu)

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach miejsce pracy: Katowice

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach
Młodszy wychowawca w świetlicy specjalistycznej nr 2 (ds.14001.69.2021) (1/2 etatu)
Miejsce pracy: Katowice
Numer: StPr/21/3072
OBOWIĄZKI:
- Więcej informacji na stronie: http://www.mops.katowice.pl- Informacja o naborze DS.14001.69.2021- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje kandydatów na stanowisko MŁODSZEGO WYCHOWAWCY w Świetlicy Specjalistycznej nr 2 Plac Powstańców 3.- 1/2 etatuzatrudnienie na czas określony z możliwością przedłużenia na stałe.- Podstawowe zadania:1) prowadzenie pracy wychowawczej (praca z grupą, w kontakcie indywidualnym, praca z rodzinami wychowanków);2) zapewnienie bezpieczeństwa wychowankom;3) interwencje w sytuacjach kryzysów rodzinnych;4) udział w superwizjach i szkoleniach;5) współpraca z zespołem wychowawców;- Praca w równoważnym systemie czasu pracy w ramach godzin pracy świetlicy pomiędzy 8.00 a 18.00-przeważnie od 10.00 do 18.00 (ewentualne zmiany uzależnione od potrzeb kadrowych i organizacji roku szkolnego)
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie ogólnokształcące, brak

Wymagania inne:

WYMAGANIA:1) - wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą lubna dowolnym kierunku, uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie, resocjalizacji lub kursem kwalifikacyjnym z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej lub- wykształcenie co najmniej średnie i udokumentowany co najmniej 3 letni staż pracy z dziećmi lub rodziną 2) posiadanie obywatelstwa polskiego3) posiadanie pełni władzy rodzicielskiej (obecnie i w przeszłości);4) wypełnianie obowiązku alimentacyjnego, w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do osoby wynika z tytułu egzekucyjnego;5) niekaralność za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;6) posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;7) wiedza z zakresu prawidłowości rozwojowych dzieci i młodzieży, podstawowych założeń terapii systemowej rodzin, pracy z grupą, problematyki dotyczącej uzależnień i choroby alkoholowej;8) umiejętność nawiązywania konstruktywnego kontaktu z wychowankiem, modelowania zachowań pożądanych społecznie, poprawnej komunikacji, współpracy w zespole, zachowań asertywnych;9) mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi i rodzinami;10) komunikatywność;11) odpowiedzialność;12) samodzielność;13) opanowanie;14) stanowczość;15) otwartość;16) cierpliwość;17) empatia;18) umiejętność pracy w zespole;

Miejsce pracy:

Katowice

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 1 525 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach