kandydatów

Etat Samodzielny Konstruktor

Firma: MGF Projekt Sp. z o.o. miejsce pracy: Tarnowskie Góry

Ogłoszenie numer: 6056907, z dnia 2021-11-22

MGF Projekt Sp. z o.o.

Firma zajmująca się projektowaniem i budową maszyn, linii technologicznych do przeróbki węgla i innych surowców mineralnych do prowadzenia działalności związanej z rekultywacją terenów zdegradowanych działalnością górniczą.

Samodzielny Konstruktor

Miejsce pracy: śląskie / Tarnowskie Góry

Opis stanowiska

Opracowanie nowych rozwiązań technologicznych i maszyn przy realizacji projektów związanych z technologiami jak rozdzielaniem surowców, odwadnianiem, wzbogacaniem, procesami przerobu surowców przy użyciu metod fizycznych i innych, a także automatyzacją procesów i urządzeń jak i projektowaniu i budowie produkcyjnych linii technologicznych dla różnych gałęzi przemysłu.

Praca będzie realizowana przy użyciu oprogramowania 3D typu SolidWorks.

Zakres obowiązków:

  • projektowanie i konstrukcja instalacji mechanicznego przetwarzania odpadów stałych w skali przemysłowej i półprzemysłowej zwymiarowanych pod założoną kubaturę
  • opracowywanie projektów budowy poszczególnych elementów instalacji prototypowej
  • dobór urządzeń do instalacji (pompy, armatura do transportu hydraulicznego)
  • opracowywanie dokumentacji technicznej i produkcyjnej
  • formułowanie zapytań ofertowych
  • rozwiązywanie bieżących problemów technologicznych

Projektowane będą podzespoły i elementy instalacji, od mechaniki, przez konstrukcje, zbiorników, mieszadeł, poprzez rurociągi, elementy urządzeń przetwórczych wraz z posadowieniem podzespołów wykonawczych jak silniki, pompy, przenośniki taśmowe, a także innych specjalistycznych części maszyn jak głowice do pogłębiarek, brykieciarki, suszarnie, czujniki szafy elektryczne i sterujące, itd.

Wymagania

  • Poszukujemy osób z doświadczeniem po studiach technicznych (preferowane kierunki: mechanika i budowa maszyn, górnictwo i geologia o specjalności przeróbka kopalin lub mechanizacja)
  • Znajomość oprogramowania do projektowania w 3D w szczególności SolidWorks.
  • Wcześniejsze doświadczenie w projektowaniu urządzeń, maszyn, podzespołów, technologii.
  • Istotnym atutem będzie portfolio zaprojektowanych maszyn i ich części, jak i znajomość języka angielskiego.

Oferujemy

  • Ciekawą pracę w nowym środowisku dynamicznie rozwijającej się firmy.
  • Realizację ciekawych projektów technicznych i technologicznych. Udział w doskonaleniu istniejących rozwiązań i technologii jak i w budowie nowych ciekawych maszyn i urządzeń.
  • Możliwość rozwijania swoich kompetencji i umiejętności poprzez współpracę z doświadczonymi kolegami z pracy i z innych firm z którymi współpracujemy.
  • Stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę.
  • Korzystne warunki pracy i wynagrodzenia.