kandydatów

Etat Górnik pod ziemią

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach miejsce pracy: Katowice

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach
Górnik pod ziemią
Miejsce pracy: Katowice
Numer: StPr/21/3160
OBOWIĄZKI:

- Wykonywanie zasadniczych prac w przodkach eksploatacyjnych (ściany, zabierki, komory) oraz przygotowawczych i udostępniających (chodniki węglowe, kamienno-węglowe i kamienne, przybierki, szyby, szybiki i wielkowymiarowe wyrobiska kapitalne) zgodnie z wymogami dokumentacji technicznej i instrukcjami roboczymi, posługując się w zależności od potrzeb narzędziami ręcznymi (wiertarka, kilof, łom, młot, klucz fajkowy itp.) lub mechanicznymi (wrębiarka, wręboładowarka, kombajn chodnikowy lub ścianowy, ładowarka itp.); montowanie, demontaż i utrzymanie w sprawności wszelkiego typu uzbrojeń i wyposażenia wyrobisk dołowych w celu zapewnienia ciągłości ruchu dołu kopalni; posługiwanie się różnego typu wielokrążkami, windami BKS, windami rabunkowymi, lewarami, zestawem narzędzi ślusarskich, pazurem, siekierą, piłą, kilofem, łopatą itp. - Miejsce wykonywania pracy: Kopalnie węgla kamiennego i inne przedsiębiorstwa związane z przemysłem wydobywczym na obszarze woj. śląskiego, na terenie których pracodawca będzie realizował kontrakty przemysłowe. - Godziny Pracy: Praca na cztery zmiany w godzinach: 6:00-14:00, 12:00-20:00, 18:00-2:00, 24:00-8:00 + soboty, niedziele i święta.

WARUNKI PRACY:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie: podstawowe, brak

Wymagania inne:

Wymagane wykształcenie min. podstawowe. Wymagane doświadczenie zawodowe: min. 6 miesięcy pracy pod ziemią na jakimkolwiek stanowisku (przerwa w zawodzie nie może być dłuższa niż 2 lata). Wymagane uprawnienia: Świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie Górnik eksploatacji podziemnej (zdany egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w zakresie kwalifikacji: Eksploatacja złóż podziemnych). Inne wymagania: Brak zakazu pracy w kopalniach podległych PGG.

Miejsce pracy:

Katowice

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 2 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach