kandydatów

Etat Specjalista/referent ds. finansowo-księgowych

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Tychach miejsce pracy: Tychy

Powiatowy Urząd Pracy w Tychach
Specjalista/referent ds. finansowo-księgowych
Miejsce pracy: Tychy
Numer: StPr/21/1720
OBOWIĄZKI:
obsługa programu finansowo-księgowego firmy Rekord SI;kompleksowa obsługa jednostek obsługiwanych przez CUW Tychy m.in. prowadzenie rachunkowości jednostek obsługiwanych zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie;sporządzanie wymaganych przepisami sprawozdań, zestawień i raportów;kontrola prawidłowości regulowania należności i zobowiązań;realizacja zadań związanych z rozliczeniem podatków (w tym VAT).
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie ogólnokształcące, brak

Wymagania inne:

Wykształcenie: wyższe lub średnie;Staż pracy: REFERENT co najmniej roczne doświadczenie zawodowe w obszarze księgowości, SPECJALISTA przy wykształceniu wyższym co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze księgowości, przy wykształceniu średnim co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w księgowości; Przepisów ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych i innych aktów prawnych Znajomość przepisów ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych i innych aktów prawnych związanych finansami, ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o pracownikach samorządowych, ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych;Umiejętność obsługi komputera (pakiet Microsoft Office, poczta elektroniczna);Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;Nieposzlakowana opinia;Obywatelstwo polskie lub obywatelstwo Unii Europejskiej oraz innych państw, którym na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego przysługuje prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium RP;Dla obywateli z innych państw wymagana jest znajomość języka polskiego potwierdzona stosownym dokumentem.Wymagania dodatkowe Doświadczenie pracy w jednostce organizacyjnej z sektora finansów publicznych;Znajomość programu finansowo-księgowego systemu firmy Rekord SI, portalu sprawozdawczego GUS;Umiejętność korzystania z systemu informacji prawnej;Umiejętność stosowania i interpretacji przepisów;Umiejętność współpracy, analitycznego myślenia;Punktualność i terminowość;Dokładność, dbałość o szczegóły;Lojalność, odpowiedzialność;Umiejętność pracy pod presja czasu;Otwartość na zmiany i rozwój.

Miejsce pracy:

Tychy

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

3 200 - 3 500 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Tychach