kandydatów

Etat Wizytator

Firma: Kuratorium Oświaty w Katowicach miejsce pracy: Katowice

Kuratorium Oświaty w Katowicach
Śląski Kurator Oświaty poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Wizytator
Miejsce pracy: Katowice
Ogłoszenie o naborze Nr 89887

Warunki pracy

Podstawowe wyposażenie stanowiska to zestaw komputerowy, meble biurowe. Obsługa komputera powyżej 4 godzin na dobę.Budynek urzędu dziesięciopiętrowy, stanowisko pracy zlokalizowane w pomieszczeniach na 7 piętrze. Budynek posiada windę osobową, podjazd oraz pomieszczenia sanitarne dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Sprawowanie nadzoru pedagogicznego nad publicznymi i niepublicznymi szkołami i placówkami zlokalizowanymi na terenie działania wydziału, w szczególności prowadzenie kontroli i ewaluacji w szkołach i placówkach.
  • Przygotowywanie projektów decyzji administracyjnych dotyczących wydania dyrektorowi szkoły lub placówki, organowi prowadzącemu szkołę lub placówkę polecenia usunięcia uchybień w przypadku prowadzenia działalności z naruszeniem przepisów ustawy o systemie oświaty.
  • Opiniowanie arkuszy organizacji publicznych szkół i placówek, z wyjątkiem szkół i placówek prowadzonych przez ministrów, w zakresie ich zgodności z przepisami, przedstawianych przez organy prowadzące szkoły i placówki przed zatwierdzeniem arkuszy.
  • Opracowanie opinii dotyczących: ustalania sieci, przekształcania oraz likwidacji szkół i placówek, nadawania szkołom niepublicznym uprawnień szkół publicznych, przekazania przez jednostkę samorządu terytorialnego, w drodze umowy, osobie prawnej niebędącej jednostką samorządu terytorialnego lub osobie fizycznej, prowadzenia szkoły liczącej nie więcej niż 70 uczniów, oceny możliwości organizacyjnych i kadrowych pozwalających na realizowanie w szkole programu nauczania ustalonego przez zagraniczną instytucję edukacyjną, założenia szkoły publicznej przez osobę prawną lub fizyczną.
  • Nadzorowanie i wspomaganie organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie ferii letnich i zimowych, w tym analiza zgłoszeń wypoczynku i umieszczanie ich w bazie wypoczynku.
  • Przygotowywanie dokumentacji oraz organizowanie prac komisji kwalifikacyjnych na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego oraz udział w komisjach egzaminacyjnych na stopień nauczyciela mianowanego.
  • Gromadzenie i przetwarzanie na platformie SOK i npseo2 danych niezbędnych do prawidłowej realizacji zadań, sporządzanie planów pracy, analiz, sprawozdań z zakresu realizowanych zadań.
  • Wydawanie zgody na zatrudnienie nauczycieli oraz osób niebędących nauczycielami nieposiadających kwalifikacji.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Stopień nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego,
  • Ukończone formy doskonalenia w zakresie administracji lub zarządzania lub co najmniej 2 letni staż pracy na stanowisku kierowniczym w szkole, placówce lub zakładzie kształcenia nauczycieli, lub co najmniej 2 letni staż pracy w urzędzie organu sprawującego nadzór pedagogiczny nad szkołami i placówkami lub urzędzie organu prowadzącego szkoły lub placówki na stanowisku związanym z organizacją pracy szkół i placówek,
  • W przypadku nauczycieli akademickich co najmniej pięcioletni staż pracy i ukończone formy doskonalenia w zakresie administracji lub zarządzania,
  • Znajomość regulacji prawnych: Prawa oświatowego i aktów wykonawczych,
  • Karty Nauczyciela oraz aktów wykonawczych,
  • Kodeksu postępowania administracyjnego,
  • Znajomość obsługi komputera,
  • Rzetelność i terminowość,
  • Zorientowanie na osiąganie celów,
  • Umiejętności analityczne
  • Umiejętności współpracy,
  • Umiejętności podejmowania decyzji i odpowiedzialności.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • ukończone formy doskonalenia w zakresie nadzoru pedagogicznego
  • kopia dokumentu potwierdzającego ukończone formy doskonalenia w zakresie nadzoru pedagogicznego