kandydatów

Etat Radca prawny

Firma: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach miejsce pracy: Katowice

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Komendant Wojewódzki Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Radca prawny
Miejsce pracy: Katowice
Ogłoszenie o naborze Nr 93961

Warunki pracy

Praca w systemie ośmiogodzinnym, jednozmianowym. Oświetlenie naturalne i sztuczne, pozycja ciała – siedząca. Stanowisko pracy wyposażone w telefon, drukarkę, komputer oraz w monitor ekranowy – czas pracy przy monitorze powyżej połowy dobowego czasu pracy. Permanentna obsługa klienta, reprezentowanie urzędu na zewnątrz. Zagrożenie korupcją.

Stanowisko pracy w Wydziale Finansów usytuowane jest na IV piętrze bloku C w kompleksie budynków KWP w Katowicach, przy ulicy Lompy 19. Blok C jest częściowo dostosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdują się windy (bez informacji głosowej). Pomieszczenie sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze bloku A (przy wejściu głównym), co powoduje konieczność pokonywania dużych odległości oraz otwierania drzwi p.poż. z samozamykaczami. Wejście do kompleksu budynków KWP w Katowicach mieszczących się przy ul. Lompy 19 jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych: ruchoma platforma do transportu wózków, brak progów utrudniających poruszanie się osobom niepełnosprawnym ruchowo, odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych.

Zakres zadań

  • Wykonuje zastępstwo procesowe Skarbu Państwa – Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach przed sądami i innymi organami orzekającymi, w celu zabezpieczenia interesów Skarbu Państwa – Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.
  • Sporządza pisma procesowe w postępowaniu sądowym, sądowo-administracyjnym (pozwy, odpowiedzi na pozwy, pisma procesowe, wnioski, zażalenia, apelacje odpowiedzi na apelacje, odpowiedzi na skargi, skargi kasacyjne, w celu zabezpieczenia interesów Skarbu Państwa – Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.
  • Wydaje opinie prawne oraz udziela porad Kierownictwu KWP w Katowicach, w celu zabezpieczenia interesów Skarbu Państwa – Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.
  • Informuje Kierownictwo KWP o aktualnym stanie przepisów wewnętrznych i powszechnie obowiązujących w celu prawidłowego funkcjonowania Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
  • Ocenia pod względem formalno-prawnym umowy cywilno-prawne, w celu właściwego zabezpieczenia roszczeń dochodzonych od i przez Skarb Państwa – Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.
  • Akceptuje pod względem zgodności z prawem decyzje wydawane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, w celu prawidłowego funkcjonowania Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz zapewnienia ich zgodności z obowiązującym prawem.
  • Opiniuje wydawane w I i II instancji przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach decyzje administracyjne, w celu prawidłowego powołania podstawy prawnej oraz ich rozstrzygnięcia, w przypadkach decyzji zaskarżonych do WSA – opiniuje odpowiedzi na skargi oraz sporządza skargi kasacyjne do NSA.
  • Tworzy nowe procedury w zakresie legislacji, w celu ujednolicenia stosowania przepisów prawa w garnizonie śląskim.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie, kierunek prawo
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 4 lata doświadczenia zawodowego w pracy na stanowisku radcy prawnego.
  • Uprawnienia do wykonywania zawodu radcy prawnego z aktualnym wpisem na listę radców prawnych lub uprawnienia do wykonywania zawodu adwokata z aktualnym wpisem na listę adwokatów.
  • Wiedza z zakresu konkretnych przepisów prawa.
  • Znajomość orzecznictwa sądów i trybunałów, a w szczególności prawa administracyjnego i cywilnego.
  • Umiejętność obsługi programów komputerowych.
  • Umiejętność negocjacji.
  • Samodzielność i kreatywność.
  • Łatwość w komunikacji interpersonalnej.
  • Umiejętność pracy w zespole oraz dzielenia się wiedzą i informacjami.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru.