kandydatów

Etat Specjalista - mechatronik

Firma: Instytut Technik Innowacyjnych EMAG miejsce pracy: Katowice

Ogłoszenie numer: 6652617, z dnia 2022-03-07

Jesteśmy jednym z 28 instytutów, tworzących Sieć Badawczą Łukasiewicz – trzecią największą sieć badawczą w Europie. Posiadamy kilkudziesięcioletnią tradycję. Nasze główne obszary działania to informatyka stosowana, informatyka techniczna oraz technologia informacyjna.

To ludzie tworzą firmę, dlatego dążymy do tego, by budować zespół ludzi identyfikujących się  z wizją i misją Łukasiewicz – EMAG, dobrze znających się na swojej specjalności i zaangażowanych w pracę.

Specjalista - mechatronik

Miejsce pracy: śląskie / Katowice

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na ww. stanowisku będzie odpowiedzialna za:

  • Aktywny udział w realizacji prac badawczo-naukowych,
  • Samodzielne programowanie systemów automatyki (wizualizacje, napędy),
  • Dobór rozwiązań technicznych, ich implementacja i uruchomienie na linii produkcyjnej,
  • Tworzenie projektów układów sterownia z wykorzystaniem sterowników dla urządzeń,
  • Współudział w przygotowywaniu dokumentacji powykonawczej dla wytwarzanych urządzeń,
  • Wspieranie procesów produkcji, odpowiedzialności za utrzymanie systemów i ciągłości ich działania, pomoc techniczna,
  • Tworzenie dokumentacji i specyfikacji technicznych stanowisk zautomatyzowanych
  • Nadzór nad procesem produkcyjnym i optymalizacja jakości wyrobu końcowego.

Wymagania

  • Wykształcenie min. techniczne, mile widziane wyższe (automatyk, mechatronik, elektronik, informatyk,

  • Biegła znajomość oprogramowania 3D, mile widziane Solid Works, Autodesk Inventor, Autodesk Fusion360,

  • Umiejętność czytania i weryfikacji dokumentacji elektronicznej, elektrycznej i mechanicznej,

  • Znajomość języka angielskiego zapewniająca swobodną komunikację,

  • Umiejętność rozruchu układów napędowych (serwa, silniki krokowe),

  • Umiejętności warsztatowe związane z elektroniką i robotyką.

Pożądane cechy:

  • Samodzielność,

  • Sumienność,

  • Kreatywność,

  • Komunikatywność,

  • Bardzo dobra organizacja pracy,

  • Umiejętność pracy pod presją czasu.

Oferujemy

  • Umowę o pracę,
  • Pracę w instytucie badawczym o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • Elastyczne godziny pracy,
  • Możliwość rozwoju zawodowego,
  • Udział w szkoleniach,
  • Bogaty pakiet socjalny,
  • Pracowniczy Program Emerytalny,
  • Prywatną opiekę medyczną PZU,
  • Grupowe ubezpieczenie na życie,
  • Przyjazną atmosferę pracy,
  • Stabilność zatrudnienia.