Etat Terapeuta Zajęciowy - Instruktor Terapii Zajęciowej - Asystent Terapeuty

Firma: Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES miejsce pracy: Katowice

Ogłoszenie numer: 6686730, z dnia 2022-03-14

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES. Pomagamy od roku 1986.

Terapeuta Zajęciowy - Instruktor Terapii Zajęciowej - Asystent Terapeuty

Miejsce pracy: śląskie / Katowice

Opis stanowiska

 Zatrudnimy terapeutę zajęciowego, instruktora terapii zajęciowej (lub asystenta terapeuty zajęciowego) w Warsztacie Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia SPES (Katowice - Stare Panewniki, ul. Panewnicka 463). Warsztat jest placówką rehabilitacji społecznej i zawodowej a jego uczestnikami są dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Wymagania

  • prowadzenie zajęć terapeutycznych w pięcioosobowej pracowni techniczno - rękodzielniczej (terapia zajęciowa na bazie wytwarzania budek lęgowych, podpałki, kartek świątecznych i okolicznościowych)
  • możliwa praca w pełnym i niepełnym wymiarze czasu pracy
  • mile widziane specjalistyczne wykształcenie (terapeuta zajęciowy, instruktor terapii zajęciowej, psycholog, pedagog, pedagog specjalny, oligofrenopedagog)
  • przyjmujemy aplikacje osób w trakcie nauki lub studiów
  • zapraszamy do składania aplikacji również osoby bez specjalistycznego wykształcenia (np. wykształcenie średnie, ogólne) posiadające predyspozycje do pomagania innym i gotowe do uzupełniania wykształcenia (pomagamy w podnoszeniu kwalifikacji) na stanowisko asystenta terapeuty zajęciowego
  • mile widziane podstawowe umiejętności (predyspozycje) w zakresie rękodzieła i prostych prac manualnych (wytwarzanie kartek okolicznościowych, decoupage, praca z drzewem, stolarstwo, ceramika, witraż itp)
  • identyfikacja z misją Stowarzyszenia SPES

Oferujemy

  • pracę w zespole zorientowanym na pozytywną zmianę wizerunku osoby niepełnosprawnej intelektualnie
  • stabilne zatrudnienie - umowę o pracę a po zakończeniu okresu próbnego umowę na czas nieokreślony
  • dofinansowanie lub finansowanie specjalistycznych studiów, szkoleń i kursów zawodowych
  • dostęp do świadczeń socjalnych
  • jasne zasady awansu zawodowego (wynagrodzenie od 3.300 zł w okresie próbnym do 4.500 zł dla terapeuty mianowanego - z możliwością dalszego awansu zawodowego)
  • możliwość negocjowania (począwszy od pierwszej umowy) wysokości wynagrodzenia w zależności od posiadanego doświadczenia i kwalifikacji zawodowych