kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Archiwum Państwowe w Katowicach miejsce pracy: Katowice

Archiwum Państwowe w Katowicach
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Katowice
Ogłoszenie o naborze Nr 95959

Warunki pracy

- praca biurowa w siedzibie urzędu

- praca przy sztucznym oświetleniu

- użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, skaner)

- stanowisko pracy zlokalizowane jest na pierwszym piętrze (budynek 1 piętrowy)

- konieczność poruszania się między kondygnacjami, brak dźwigu osobowego

- brak specjalistycznych urządzeń, umożliwiających pracę osobom niewidomym, głuchoniemym oraz niedosłyszącym.

Zakres zadań

  • Prowadzi i koordynuje powierzone zadania inwestycyjne i remontowe od fazy przygotowania do zakończenia realizacji oddania do użytkowania, monitoruje terminy i jakość wykonywanych prac
  • Weryfikuje projekty budowlane i wykonawcze, kosztorysy wstępne, ofertowe i inwestorskie oraz dokumentację powykonawczą w zakresie rzeczowym i finansowym
  • Bierze udział w naradach koordynacyjnych z wykonawcami, w kontroli przebiegu realizacji zadań inwestycyjnych i remontowych, w odbiorach częściowych lub końcowych robót oraz w nadzorze nad usuwaniem wad i usterek stwierdzonych w czasie tych odbiorów
  • Uczestniczy w opracowywaniu informacji niezbędnych do sporządzania i aktualizacji wieloletnich i rocznych planów inwestycyjnych, remontów i zakupów inwestycyjnych
  • Przygotowuje materiały niezbędne do ogłoszenia postępowań o udzielanie zamówień publicznych w zakresie opracowania projektów umów, opracowania merytorycznej części opisu przedmiotu zamówienia i określania wymagań stawianych wykonawcy zamówienia w zakresie jego doświadczenia i kompetencji
  • Nadzoruje realizację umów dotyczących wykonania dokumentacji projektowych i wykonania robót budowlanych
  • Współpracuje z inspektorami nadzoru inwestorskiego przy weryfikacji jakości i zgodności wykonywanych robót z dokumentacją projektową oraz zawartą umową
  • Sporządza oceny, analizy, informacje i sprawozdania dotyczące inwestycji budowlanych i remontowych w zakresie eksploatacji i utrzymania technicznego obiektów będących w trwałym zarządzie Archiwum, z uwzględnieniem w szczególności zaleceń pokontrolnych różnych podmiotów, wymogów BHP oraz potrzeb poszczególnych komórek organizacyjnych
  • Współpracuje z organami właściwymi w sprawie ustalania uzgodnień i wydawania pozwoleń na budowę
  • Negocjuje ceny na wykonanie robót budowlanych i realizację dostaw

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe techniczne, tytuł zawodowy inżynier
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze realizacji zadań zbliżonych do wymienionych w głównych obowiązkach
  • Znajomość procesu inwestycyjnego oraz doświadczenie w przygotowywaniu i rozliczaniu zadań inwestycyjnych
  • Umiejętność sprawdzania i sporządzania kosztorysów budowlanych
  • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej
  • Znajomość przepisów ustawy Prawo Budowlane, rozporządzeń i decyzji wykonawczych, Prawo Zamówień Publicznych, ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a także ustawy o finansach publicznych i ustawy o służbie cywilnej
  • Bardzo dobra umiejętność posługiwania się sprzętem komputerowym oraz programami Word, Exel
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Staranność i terminowość w wykonywaniu zadań
  • Sumienność, dokładność i odpowiedzialność
  • Prawo jazdy kat. B
  • Znajomość j. angielskiego w stopniu podstawowym
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego albo obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej albo obywatelstwa innego państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego posiadają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wiedza w zakresie prowadzenia procesu inwestycyjnego w jednostkach sektora finansów publicznych
  • Doświadczenie w przygotowaniu i realizacji inwestycji dotyczących budowy obiektów użyteczności publicznej (budynki, obiekty małej architektury itp.)
  • Posiadanie uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej LUB w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych LUB w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych
  • Przynależność do Izby Inżynierów Budownictwa oraz aktualny wpis do rejestru osób posiadających uprawnienia budowlane - zgodnie z art. 12 ust. 1 i 2 Prawa budowlanego - t.j. Dz. U. 2021 poz. 2351
  • Znajomość j. angielskiego w stopniu bardzo dobrym