kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach miejsce pracy: Katowice

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Komendant Wojewódzki Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Katowice
Ogłoszenie o naborze Nr 96167

Warunki pracy

Praca w systemie ośmiogodzinnym, jednozmianowym. Oświetlenie naturalne i sztuczne, wymuszona pozycja ciała – siedząca. Stanowisko pracy wyposażone w telefon, drukarkę, urządzenie wielofunkcyjne, komputer oraz monitor ekranowy – czas pracy przy monitorze powyżej połowy dobowego czasu pracy.

Do czynników szczególnie utrudniających wykonywanie zadań należą zagrożenie korupcją, permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorcy) oraz sporadyczne krajowe wyjazdy służbowe.

Stanowisko pracy w Zespole Zamówień Publicznych usytuowane jest na parterze budynku „A” w kompleksie budynków KWP w Katowicach przy ulicy Lompy 19. Blok A jest częściowo dostosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdują się windy (bez informacji głosowej). Pomieszczenie sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze bloku A (przy wejściu głównym), konieczność otwierania drzwi p.poż. z samozamykaczami. Wejście do kompleksu budynków KWP w Katowicach mieszczących się przy ul. Lompy 19 jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami: ruchoma platforma do transportu wózków, brak progów utrudniających poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi, odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych.

Zakres zadań

  • Koordynuje pracami Komisji Przetargowych, wyznacza członkom zadania i monitoruje ich wykonanie, ponosi pełną odpowiedzialność za wyznaczone zadania nałożone Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji i przepisami prawa w celu prawidłowego przeprowadzenia procedury o udzielenie zamówienia publicznego.
  • Przygotowuje ogłoszenia związane z wszczęciem, prowadzeniem i zakończeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w celu przekazania (przesłania) do Urzędu Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich, Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
  • Analizuje i ocenia złożone oferty i inne dokumenty przedstawiane przez wykonawców oraz tworzy i gromadzi dokumentację związaną z badaniem i oceną ofert w prowadzonych postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego, ustala oferty ważne i przygotowuje propozycje wyboru najkorzystniejszej oferty w celu udzielenia zamówienia publicznego.
  • Wykonuje, ocenia i kompletuje dokumentację w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w celu umożliwienia Komendzie zakupu potrzebnych towarów, usług oraz robót budowlanych zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych – jako Przewodniczący Komisji, zastępca Przewodniczącego lub Sekretarz Komisji.
  • Realizuje procedury zamówień publicznych w zakresie rozpatrywania wniesionych środków odwoławczych na czynności lub zaniechania czynności przez zamawiającego, przedstawiając propozycję konkretnego merytorycznego rozstrzygnięcia w celu przesłania ich do wykonawców, a w przypadkach wniesienia odwołania opracowuje stanowisko Zamawiającego i reprezentuje Skarb Państwa – Komendanta Wojewódzkiego Policji przed Krajową Izbą Odwoławczą.
  • Przygotowuje umowy odpłatne na dostawy oraz usługi zawierane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w celu należytego zabezpieczenia interesów Komendy oraz zapewnienia zgodności z prawem zawieranych umów.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze / administracyjne / ekonomiczne lub studia podyplomowe w zakresie prawa lub zamówień publicznych
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze zamówień publicznych
  • Bardzo dobra znajomość prawa zamówień publicznych i wszystkich aktów wykonawczych do ustawy PZP
  • Umiejętność stosowania prawa w praktyce i jego interpretacji
  • Umiejętność rozwiązywania problemów
  • Dobra znajomość obsługi oprogramowania w zakresie edytora tekstu
  • Samodzielność i umiejętność planowania i organizowania pracy własnej oraz prac komisji
  • Kreatywność
  • Umiejętność argumentowania i negocjacji
  • Poświadczenie bezpieczeństwa do klauzuli „poufne” lub oświadczenie o poddaniu się procedurze i uzyskanie poświadczenia bezpieczeństwa do wymaganej klauzuli
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru