kandydatów

Etat Księgowy - Pracownik działu finansowo – księgowego

Firma: Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. miejsce pracy: Katowice

Proponujemy Państwu pracę w firmie o stabilnie ukształtowanej pozycji na rynku zarządzania nieruchomościami. Katowickie TBS Sp. z o.o. jest lokalnym liderem w sektorze mieszkań na wynajem wprowadzającym nowe, pożądane formy zamieszkania w Katowicach. Po 25 latach istnienia Katowickie TBS Sp. z o. o. może pochwalić się wieloma udanymi i nagradzanymi obiektami mieszkalnymi, funkcjonując w Katowicach nie tylko jako podmiot wynajmujący mieszkania w standardzie „pod klucz”, ale również jako odważny inwestor i profesjonalny zarządca nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych.

Księgowy - Pracownik działu finansowo – księgowego
Miejsce pracy: Katowice
Opis stanowiska pracy:

Pracownik zatrudniony na tym stanowisku odpowiedzialny będzie za:

  • analityczną ewidencję księgową dokumentów finansowych oraz kontrolowanie czy dokumenty te wystawione są zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  • nadzorowanie prawidłowości opisu dokumentów finansowych zgodnie z wewnętrznymi procedurami;
  • dokonywanie kompensat rozrachunków;
  • prowadzenie ewidencji kosztów oraz majątku trwałego w rozbiciu na poszczególne nieruchomości;
  • bieżącą analizę kont rozrachunkowych;
  • nadzór nad terminowymi płatnościami;
  • sporządzanie sprawozdań dla Głównego Urzędu Statystycznego w zakresie wynikającym z obowiązków;
  • prowadzenie indywidualnej ewidencji należności z tytułu najmu, obejmującej czynsz, opłaty niezależnie od właściciela oraz świadczenia dodatkowe;
  • prowadzenie ewidencji ilościowo – wartościowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych
    i prawnych;
  • dokonywanie miesięcznych odpisów amortyzacyjnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
    w rozbiciu na amortyzację bilansową i podatkową;
  • przeprowadzanie inwentaryzacji środków trwałych oraz wyposażenia Spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Wymagania:
  • Wykształcenie średnie o specjalności ekonomicznej; mile widziane wyższe - kierunek: rachunkowość.
  • Znajomość przepisów podatkowych obejmujących ww zakres obowiązków.
  • Biegła obsługa komputera i urządzeń biurowych (Microsoft Office – szczególnie excel i word)
  • Minimum 2 letni staż pracy na podobnym stanowisku.
  • Dodatkowym atutem będzie praktyczna znajomość specyfiki pracy księgowej w firmach zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami.
  • Konsekwencja w działaniu, umiejętność współpracy, dokładność.
Rodzaj i warunki zatrudnienia:
  • pierwsza umowa o pracę na trzymiesięczny okres próbny;
  • dodatki pozapłacowe: pakiety medyczne; możliwość włączenia się do grupy językowej; nagrody świąteczne, świadczenie urlopowe, premia roczna;
  • wymiar czasu pracy: pełny etat;
  • termin zatrudnienia: do uzgodnienia z kandydatem.
Obligatoryjna klauzula w dokumentach aplikacyjnych: „Stosownie do art. 7 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016r. wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, w tym także danych osobowych zawartych w załączonych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych, w celach: związanych tylko i wyłącznie z obecną rekrutacją prowadzoną przez Katowickie TBS SP. z o.o. z siedzibą w Katowicach ul. Krasińskiego 14, będącą administratorem przekazanych danych osobowych.”