kandydatów

Etat Księgowy

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Mysłowicach miejsce pracy: Mysłowice

Powiatowy Urząd Pracy w Mysłowicach
Księgowy
Miejsce pracy: Mysłowice
Numer: StPr/22/0283
OBOWIĄZKI:

Znajomość aktualnych przepisów prawa z zakresu rachunkowości budżetowej, finansów publicznych, podatków, ubezpieczenia społecznego, prawa pracy oraz pomocy społecznej w stopniu niezbędnym do wykonywania swoich obowiązków. 1) Współpraca z Głównym Księgowym przy - tworzeniu rocznego planu finansowego Jednostki - tworzeniu sprawozdań budżetowych ( miesięczne, kwartalne, roczne) - opracowywaniu corocznych bilansów 2) Przestrzeganie prawidłowości ( zgodnie z obowiązujacymi przepisami) dowodów księgowych 3) Prawidłowe wykonywanie planu finansowego, gospodarowanie środkami finansowymi placówki socjalizacyjnej zgodnie z zasadami ujętymi w ustawie o finansach publicznych 4) Prowadzenie obsługi finansowej wynagrodzeń pracowników oraz przygotowanie wymaganych informacji o składkach wynagrodzenia dla pracownika 5)Obliczanie i rozliczanie wszystkich naleznych podatków od osób prawnych i osób fizycznych, skłądki na ubezpieczenie społeczne, zasiłki chorobowe i inne wypłacone w placówkach w imieniu własnym oraz w imieniu ZUS 6) Wykonywanie wszystkich czynności związanych z księgowaniem operacji finansowych placówek od momentu wpłyniecia dokumentu, do sporządzenia rocznego sprawozdania finansowego 7) Sporządzanie sprawozdań finansowych i statystycznych z zakresu spraw budżetowych 8) Opracowanie przepisów wewnętrznych dotyczących prowadzenia rachunkowości 9) Czuwanie nad przestrzeganiem dyscypliny finansowej przez pracowników placówek 10) Dokonywanie kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym 11) Dokonywanie kontroli kompletności i rzetelności dokumentów dotyczącychoperacji finansowych i gospodarczych 12) Wykonywanie innych spraw wynikających z obowiązujących przepisów prawa, merytorycznie związanych z zadaniami księgowego 13) Współdziałanie z bankami, organami skarbowymi, ZUS, Główną Księgową oraz wydziałem budżetowym Urzędu Miasta Mysłowice

WARUNKI PRACY:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie: pomaturalne/policealne, ekonomiczne
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), ekonomiczne
Uprawnienia: Certyfikat księgowy stwierdzający uprawnienie do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych
Uprawnienia: PŁATNIK - obsługa

Wymagania inne:

Znajomość przepisów prawa: ustawa o finansach publicznych, ustawa o rachunkowości, ustawa o pracownikach samorządowych, przepisy podatkowe, przepisy o samorządzie powiatowym. Preferowane 3 -letnie doświadczenie w księgowości w administracji publicznej. Umiejętność obsługi komputera i znajomość programów finansowo-księgowych w szczególności PŁATNIK oraz BESTIA ( program sprawozdawczy). Wpisanie do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów.

Miejsce pracy:

Mysłowice

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

3 700 - 3 900 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Mysłowicach