kandydatów

Etat Inżynier ds. kalkulacji

Firma: STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. miejsce pracy: Katowice

STRABAG jest europejskim koncernem w branży technologii budowlanych. Dzięki zaangażowaniu kompetentnych pracowników oraz wykorzystaniu nowoczesnych maszyn i własnych surowców, realizuje z sukcesem inwestycje na całym świecie. Nie byłoby to możliwe bez pracy zespołowej – łączącej ze sobą różne kraje i branże budownictwa.

Zostań częścią naszego zespołu!

Na potrzeby Oddziału w Katowicach poszukujemy osoby na stanowisko:

Inżynier ds. kalkulacji
Miejsce pracy: Katowice

Zadania:

  • Analiza dokumentacji przetargowej (SIWZ,PFU oraz dokumentacji technicznej)
  • Sporządzanie kalkulacji ofertowej i kalkulacji roboczych(kosztorysy ofertowe uproszczone i szczegółowe w programie NORMA
  • Wykonywanie i sprawdzanie przedmiarów robót
  • Opracowywanie wycen kosztorysowych w oparciu o dokumentacje projektową oraz optymalizacje rozwiązań technicznych
  • Analiza i porównywanie ofert podwykonawczych oraz dostawczych, uczestnictwo w negocjacjach cenowych
  • Bieżący monitoring kosztów na prowadzonych kontraktach, raportowanie do przełożonego
  • Czynne uczestnictwo w fazie projektowej, poszukiwanie optymalnych rozwiązań
  • Wspomaganie kierownictwa prowadzonych budów w zakresie opracowywania kosztorysów, w tym w oparciu o normy i nakłady np. KNR
  • Udział w przygotowaniu dokumentacji podwykonawczej i odbiorowej
  • Uczestnictwo w naradach i spotkaniach

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne- kierunek budownictwo (specjalność drogi ) lub pokrewna
  • min 3-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku o podobnym profilu
  • znajomość przepisów prawa dotyczących procesu budowlanego(projekt budowlany, uzyskanie zgody na prowadzenie robót, pozwolenie na użytkowanie
  • biegła znajomość MS Office, MS Project, AutoCad
  • bardzo dobra znajomość programu kosztorysowania  NORMA
  • umiejętność kosztorysowania robót w oparciu o normy i nakłady (Norma Expert, Zuzia)
  • bardzo dobra organizacja pracy, samodzielność w działaniu, sumienność, dokładność
  • umiejętność analitycznego myślenia, umiejętność poszukiwania optymalnych rozwiązań
  • umiejętność pracy w zespole
  • umiejętność pracy pod presją czasu
  • dyspozycyjność (prawo jazdy kat. B)
  • doświadczenie z pracy w biurze projektowym będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w międzynarodowej firmie na umowę o pracę
  • bogatą ofertę szkoleń w ramach Akademii Koncernu
  • kursy językowe: angielski i niemiecki
  • pakiet usług medycznych i korzystne warunku ubezpieczenia
  • inicjatywy prozdrowotne w ramach programu „zarządzania zdrowiem”
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • krótszy dzień pracy w piątek