kandydatów

Etat Referent ds. księgowości

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Mysłowicach miejsce pracy: Mysłowice

Powiatowy Urząd Pracy w Mysłowicach
Referent ds. księgowości
Miejsce pracy: Mysłowice
Numer: StPr/22/0400
OBOWIĄZKI:

Znajomość aktualnych przepisów prawa z zakresu rachunkowości budżetowej, finansów publicznych, podatków, ubezpieczenia społecznego, prawa pracy oraz pomocy społecznej w stopniu niezbędnym do wykonywania swoich obowiązków. 1.Prowadzenie ewidencji księgowej syntetycznej i analitycznej dla budżetu jednostki 2. Rejestracja faktur w systemie finansowo ksiegowym 3. Prowadzenie ewidencji kont -rozrachunki z tytułu wynagrodzeń -rozrachunki z budżetem -pozostałe rozrachunki publicznoprawne 4. Prowadzenie ewidencji księgowej syntetycznej i analitycznej ZFŚS 5. Prowadzenie ewidencji środków trwałych, pozostałych środków trwałych oraz innych składników majątkowych 6. Dokonywanie aktualizacji wyceny środków trwałych, pozostałych środków trwałych i odpisu amortyzacji środków trwałych wartosci niematerialnych i prawnych. 7. Wycena i ustalanie róznic inwentaryzacyjnych w zakresie inwentaryzacji przeprowadzonych metoda spisu z natury 8. Sporządzanie sprawozdań GUS 9. Sporządzanie sprawozdań miesięcznych i okresowych z wykonania planu wydatków wg. klasyfikacji budżetowej 10. Potwierdzanie sald z kontrahentami 11. Ewidencjonowanie dokumentów księgowych 12. Współdziałanie z bankami, organami skarbowymi, ZUS, Główną Księgową oraz wydziałem budżetowym Urzędu Miasta Mysłowice

WARUNKI PRACY:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie zawodowe
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), ekonomiczne
Uprawnienia: PŁATNIK - obsługa
Uprawnienia: Obsługa programu BESTIA

Wymagania inne:

Znajomość przepisów prawa w zakresie rachunkowości budżetowej i sprawozdawczości budżetowej i finansowej Preferowane roczne doświadczenie w księgowości w administracji publicznej.

Miejsce pracy:

Mysłowice

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 3 500 do 3 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Mysłowicach