kandydatów

Etat Starszy referent

Firma: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach miejsce pracy: Katowice

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Komendant Wojewódzki Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy referent
Miejsce pracy: Katowice
Ogłoszenie o naborze Nr 102512

Warunki pracy

Praca w systemie ośmiogodzinnym, jednozmianowym. Oświetlenie naturalne, pozycja ciała – siedząca. Stanowisko pracy wyposażone w telefon, drukarkę, skaner, niszczarkę, urządzenie wielofunkcyjne, komputer oraz monitor ekranowy – czas pracy przy monitorze powyżej połowy dobowego czasu pracy.

Do czynników występujących na stanowisku pracy należą zagrożenie korupcją oraz obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorcy).

Stanowisko pracy w Wydziale Ruchu Drogowego usytuowane jest na III piętrze w bloku B w kompleksie budynków KWP w Katowicach, przy ulicy Lompy 19. Pomieszczenie sanitarne przystosowane dla osób
z niepełnosprawnościami znajduje się na parterze bloku A (przy wejściu głównym), co powoduje konieczność pokonywania dużych odległości oraz otwierania drzwi p.poż. z samozamykaczami. W budynku znajdują się windy (bez informacji głosowej).

Wejście do kompleksu budynków KWP w Katowicach mieszczących się przy ul. Lompy 19 jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami: ruchoma platforma do transportu wózków, brak progów utrudniających poruszanie się osobom z niepełnosprawnością ruchową, odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych.

Zakres zadań

  • Na podstawie zatwierdzonego przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach programu monitoruje i weryfikuje prawidłowość i terminowość rejestracji danych kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego w KSIP przez funkcjonariuszy i pracowników jednostek terenowych Policji woj. śląskiego i udziela im wskazówek, w celu zapewnienia nadzoru nad prawidłowością i rzetelnością danych w bazie.
  • Na podstawie wpisów w KSIP sporządza wnioski Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, celem skierowania przez właściwy organ administracji na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji oraz badania psychologiczne kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalny limit punktów za naruszenia przepisów w ruchu drogowym.
  • Rejestruje w KSIP informacje właściwych organów o prawomocnych rozstrzygnięciach w postępowaniach karnych i administracyjnych lub o udziale w szkoleniach, w celu ustalenia właściwego statusu kierowców.
  • Analizuje wpisy w KSIP dotyczące kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego i przygotowuje odpowiedzi na zapytania do obywateli lub właściwych organów, w celu udzielenia informacji lub wyjaśnienia wątpliwości w zakresie zarejestrowanych wpisów.
  • Realizuje wnioski uprawnionych organów Policji o modyfikacje wpisów w ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego, w celu zapewnienia poprawności i rzetelności danych.
  • Przyjmuje klientów zewnętrznych oraz odpowiada na korespondencję, w celu udzielenia informacji o rodzajach rejestracji i liczbie punktów figurujących w ewidencji lub wydania zaświadczenia o wpisach.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w pracy administracyjno-biurowej
  • Umiejętność argumentowania
  • Umiejętność organizowania pracy własnej
  • Rzetelność, dokładność
  • Umiejętność obsługi biurowych programów komputerowych
  • Poświadczenie bezpieczeństwa do klauzuli „poufne” lub oświadczenie o poddaniu się procedurze i uzyskanie poświadczenia bezpieczeństwa do wymaganej klauzuli
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu ochrony danych osobowych będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość przepisów prawa karnego i administracyjnego kształtującego sytuację prawną kierowcy
  • Znajomość obowiązków rejestracyjnych organów i procedur rejestracji w ewidencji kierowców
  • Umiejętność korzystania z dostępnych baz danych (KSIP, CEPIK)
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru