kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach miejsce pracy: Katowice

Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Katowice
Ogłoszenie o naborze Nr 104408

Warunki pracy

Charakter stanowiska i sposób wykonywania zadań:

  • wysiłek fizyczny

  • praca w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych

  • częsty i bezpośredni kontakt z klientem zewnętrznym, (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach)

Do budynków A i B prowadzi jedno wspólne wejście dla gości, z poziomu gruntu, wyposażone w automatyczne drzwi rozsuwane.

Recepcja znajduje się na wprost drzwi wejściowych, dalsze przejście jest zabezpieczone drzwiami.

Archiwum Wyższego Urzędu Górniczego zlokalizowane jest w budynku A. Do pomieszczeń archiwum prowadzi pochylnia umożliwiająca poruszanie się osób na wózkach.
Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach znajduje się na pierwszym, drugim oraz czwartym piętrze budynku B, sekretariat Urzędu zlokalizowano na drugim piętrze.
Specjalistyczny Urząd Górniczy w Katowicach znajduje się na pierwszym oraz trzecim piętrze budynku B, sekretariat Urzędu zlokalizowano na trzecim piętrze.

Budynek B wyposażony jest w windę obsługującą wszystkie poziomy.
Winda jest przystosowana do wjazdu wózków inwalidzkich, nie posiada przycisków sterujących umożliwiających odczyt w alfabecie Braille’a.

Korytarze budynku B dzielone są drzwiami z samozamykaczami.
Na każdym piętrze budynku znajduje się toaleta dostosowana dla potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Przed budynkiem wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

W budynku można skorzystać z pętli indukcyjnej oraz usługi tłumacza polskiego języka migowego online (PJM).
Przed wejściem zamontowane zostało urządzenie do nawigacji współpracujące z aplikacją YourWay, przekazujące głosowo lub tekstowo informacje o urzędzie.
W budynku znajdują się oznaczenia kontrastowe.
Budynek wyposażony jest w krzesło ewakuacyjne.

Budynek A posiada dodatkowo dwa wyjścia ewakuacyjne, po schodach, bez ułatwień dla osób niepełnosprawnych, a budynek B dodatkowo jedno wyjście ewakuacyjne na poziom terenu.

Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Zakres zadań

  • Przyjmuje, weryfikuje, kontroluje, ewidencjonuje oraz bada zgodność przejmowanych dokumentów ze spisami zdawczo-odbiorczymi, wchodzących w skład dokumentacji mierniczo-geologicznej zlikwidowanych zakładów górniczych w celu przygotowania ich do archiwizacji.
  • Sporządza informacje o warunkach górniczo-geologicznych na terenach pogórniczych i przygotowuje kopie niezbędnych dokumentów z zgromadzonego zasobu archiwalnego w celu udostępnienia ich zainteresowanym stronom.
  • Uzupełnia i aktualizuje bazę danych, dotyczącą rejestru udzielanych informacji o warunkach geologiczno-górniczych na terenach pogórniczych w celu usprawnienia procesu ich sporządzania oraz możliwości bieżącego pozyskiwania danych dla potrzeb statystyczno-sprawozdawczych.
  • Opracowuje dokumentację mierniczo-geologiczną w zakresie tworzenia i aktualizacji aplikacji CAD-owych wchodzących w skład komputerowego systemu informacji o terenie pogórniczym w celu wykorzystania go dla potrzeb sporządzania informacji o środowisku.
  • Udziela wyjaśnień stronom składającym wnioski dotyczące wydania dokumentacji i informacji o środowisku na terenach po działalności górniczej w celu wyjaśnienia podstaw prawnych, formy i zakresu ich udostępnienia.
  • Skanuje i przetwarza mapy w formę numeryczną, z użyciem programów graficznej obróbki obrazów wektorowych i bitmapowych w celu wykorzystania ich w aplikacjach CAD-owych w ramach tworzonego systemu informacji o terenach pogórniczych.
  • Współdziała w zakresie pozyskiwania dokumentów lub ich kopii z innych instytucji przechowujących dokumenty z dokumentacji mierniczo-geologicznych w celu uzupełnienia systemu informacji o terenie pogórniczym.
  • Uczestniczy w przygotowywaniu wybranych przez wnioskodawcę dokumentów w celu udostępnienia ich do wglądu w siedzibie archiwum, przekazania ich kopii (drukowanych, kserowanych lub elektronicznych) wraz ze sporządzoną informacją o warunkach górniczo-geologicznych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe w zakresie geodezji i kartografii lub geologii
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w zakresie geodezji i kartografii lub geologii
  • Znajomość przepisów prawa geologicznego i górniczego oraz prawa ochrony środowiska wraz z aktami wykonawczymi w zakresie dokumentacji mierniczo-geologicznej i informacji o środowisku.
  • Znajomość ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach, o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.
  • Ogólna znajomość ustawy o służbie cywilnej, ustawy o dostępie do informacji publicznej.
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej oraz znajomość procedury administracyjnej.
  • Umiejętność obsługi komputera, w tym biegła znajomość pakietu biurowego Office oraz programów – Access, AutoCAD.
  • Samodzielność i inicjatywa.
  • Skuteczna komunikacja.
  • Analityczne myślenie.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego albo obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej albo obywatelstwa innego państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego posiadają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Ukończenie kursu kancelaryjno-archiwalnego w Archiwum Państwowym.
  • Ukończenie kursu obsługi programów - Access, Excel, AutoCAD.