kandydatów

Etat Specjalista ds. BHP

Firma: Klient portalu Praca.pl miejsce pracy: Ruda Śląska

Ogłoszenie numer: 7599510, z dnia 2022-10-03

Klient portalu Praca.pl

Firma zajmująca się dystrybucją i serwisem maszyn

poszukuje pracownika na ½ etatu

na stanowisko:

Specjalista ds. BHP

Miejsce pracy: Ruda Śląska

Opis stanowiska

  • Wykonywanie obowiązków wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie służby BHP,
  • Współdziałanie z Pracodawcą w tworzeniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy,
  • Przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad BHP,
  • Prowadzenie i organizacja szkoleń BHP,
  • Opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych BHP;
  • Sporządzanie oceny i analiz ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy oraz ich aktualizacja
  • Prowadzenie dokumentacji BHP zgodnie z obowiązującym wewnętrznym standardem oraz obowiązującymi wymaganiami prawnymi,
  • Organizacja i realizacja pomiaru czynników szkodliwych na stanowiskach pracy,
  • Raportowanie potencjalnych zagrożeń na stanowiskach pracy, nadzór nad sprawnością urządzeń technicznych pod względem BHP i ppoż.,
  • Realizacja działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa pracy w spółce,
  • Przygotowanie i prowadzenie dokumentacji powypadkowej oraz udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy
  • Kontrola badań lekarskich, szkoleń BHP itp.
  • Współpraca z instytucjami kontroli zewnętrznych;

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe – mile widziane kierunkowe

  • Co najmniej 3 lata doświadczenia w obszarze BHP,

  • Praktyczna znajomość prawa pracy, wymogów prawnych i norm z zakresu BHP i ochrony PPOŻ,

  • Dobra organizacja pracy,

  • Gotowość do podróży służbowych,

  • Prawo jazdy kat. B

Oferujemy

  • Stabilne warunki zatrudnienia: umowa o pracę (1/2 etatu),
  • Dofinansowanie do nauki języków obcych,
  • Prywatną opiekę medyczną (po dwóch latach pracy),
  • Dopłata do kart Multisport po przepracowaniu 12 miesięcy,
  • Pełne wsparcie kierownictwa.