kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach miejsce pracy: Katowice

Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Katowice
Ogłoszenie o naborze Nr 107923

Warunki pracy

  • obciążenie narządu wzroku związane z pracą przy monitorach komputerowych,

  • praca przy komputerze w pozycji siedzącej wymagająca wysiłku statycznego,

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych,

  • budynek Urzędu dostosowany do poruszania się osób na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • udziela opinii i porad prawnych, w tym opiniuje pod względem prawnym projekty decyzji, postanowień oraz innych dokumentów wydawanych przez Dyrektora Urzędu, informuje pracowników o zmianach przepisów prawa w zakresie dotyczącym działania Urzędu, korzystając z systemów informacji prawnej, w celu zapewnienia prawidłowości prowadzonych w Urzędzie, postępowań administracyjnych,
  • rozpatruje wnioski o stwierdzenie kwalifikacji osób kierownictwa i dozoru ruchu, prowadzi rejestry w/w osób, którym stwierdzono kwalifikacje, zamieszcza i aktualizuje na stronach Biuletynu Informacji Publicznej wykaz osób, którym stwierdzono kwalifikacje, w celu weryfikacji spełnienia przez kandydatów wymogów formalno-prawnych oraz realizacji zadań Urzędu w tym zakresie,
  • współuczestniczy w badaniach powypadkowych oraz współuczestniczy w opracowywaniu orzeczeń powypadkowych, celem ustalenia stanu faktycznego i naruszonych przepisów,
  • wykonuje czynności związane z kierowaniem do sądów wniosków o ukaranie w odniesieniu do wykroczeń popełnionych w zawiązku z ruchem zakładu górniczego oraz wystąpień do przedsiębiorców o zastosowanie wobec sprawców wykroczeń, środków oddziaływania wychowawczego, celem realizacji zadań Urzędu w tym zakresie,
  • przygotowuje stanowiska w sprawach odwołań od decyzji oraz zażaleń na postanowienia wydawanych przez Dyrektora Urzędu, w celu zapewnienia prawidłowości prowadzonych postępowań administracyjnych,
  • na podstawie udzielonego pełnomocnictwa reprezentuje Dyrektora Urzędu i pełni zastępstwo procesowe przed sądami, urzędami i instytucjami, w celu zapewnienia właściwego toku postępowania,
  • prowadzi statystyki dotyczące działalności prawnej, w szczególności dotyczące działalności represyjnej, w celu zapewnienia aktualnych informacji.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie prawnicze

doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego 3 lata (powyżej 3 lat) doświadczenia zawodowego przy obsłudze prawnej, (świadectwa pracy, zaświadczenia, umowy cywilnoprawne, zakresy obowiązków i inne, z których wynikają jednoznacznie okresy wykonywania powyższych czynności)
  • znajomość przepisów zakresie dotyczącym: podstaw funkcjonowania państwa, prawa geologicznego i górniczego wraz z aktami wykonawczymi,
  • znajomość przepisów kodeksu wykroczeń i kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia,
  • znajomość kodeksu cywilnego oraz kodeksu postępowania cywilnego,
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej,
  • znajomość ustawy o ochronie danych osobowych,
  • umiejętność obsługi komputera zakresie obsługi poczty elektronicznej, arkusza Excel, edytora tekstu oraz systemów informacji prawnej,
  • skuteczna komunikacja,
  • asertywność,
  • samodzielność i inicjatywa,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe