kandydatów

Etat Informatyk

Firma: Kuratorium Oświaty w Katowicach miejsce pracy: Katowice

Kuratorium Oświaty w Katowicach
Śląski Kurator Oświaty poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Informatyk
Miejsce pracy: Katowice
Ogłoszenie o naborze Nr 117349

Warunki pracy

Podstawowe wyposażenie stanowiska pracy to zestaw komputerowy, meble biurowe. Obsługa komputera powyżej 4 godzin na dobę. Budynek urzędu 10 piętrowy, stanowisko pracy zlokalizowane w pomieszczeniach na 8 piętrze.

Zakres zadań

  • Współpracuje przy projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań oraz narzędzi informatycznych wspomagających bezpieczeństwo i gromadzenie danych, w tym wyodrębnianiu danych z baz systemów informatycznych na potrzeby sprawozdań statystycznych.
  • Współdziała z innymi pracownikami przy tworzeniu i rozbudowie aplikacji wspomagających pracę urzędu (pomocnicze aplikacje i funkcjonalności webowe, w tym strona internetowa oraz Biuletynu Informacji Publicznej urzędu).
  • Uczestniczy we wdrażaniu systemów informatycznych na potrzeby instytucji w zakresie przygotowywania planu wdrożenia oraz infrastruktury, wytwarzania dokumentacji eksploatacyjno-wdrożeniowej, wsparcia użytkowników.
  • Współdziała z innymi pracownikami w zarządzaniu aplikacjami wykorzystywanymi w pracy kuratorium.
  • Tworzy dokumentacje, współpracuje z innymi pracownikami w celu wypracowania optymalnych rozwiązań.
  • Współpracuje z komórkami organizacyjnymi urzędu w zakresie doradztwa w sprawach informatycznych w celu udzielenia pomocy pracownikom urzędu i usprawnienia ich pracy.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie informatyczne.
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.
  • Znajomość systemów operacyjnych z rodziny Windows.
  • Znajomość pakietu Microsoft Office.
  • Rzetelność.
  • Odpowiedzialność.
  • Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przedstawienie portfolio wykonanych projektów.
  • Podstawowa znajomość języków programowania np. PHP 7, PHP 8.
  • Podstawowa znajomość relacyjnych baz.
  • Umiejętność pracy z serwerami baz danych np. MS Access, MySQL, SQL Server 2017 lub wyżej.
  • Znajomość podstawowych technologii internetowych: HTML5, CSS3.
  • Podstawowa znajomość Windows Server i usług domenowych Active Directory.
  • Znajomość zasad tworzenia stron i aplikacji internetowych zgodnych z podejściem RWD, w tym spełniających wymogi dostępności cyfrowej.