kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach miejsce pracy: Katowice

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Komendant Wojewódzki Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Katowice
Ogłoszenie o naborze Nr 118917

Warunki pracy

Praca w systemie ośmiogodzinnym, jednozmianowym. Oświetlanie naturalne i sztuczne, pozycja ciała – siedząca.

Stanowisko pracy wyposażone w telefon, drukarkę, kserokopiarkę, komputer oraz w monitor ekranowy – czas pracy przy monitorze powyżej połowy dobowego czasu pracy.

Na stanowisku pracy występuje permanentna obsługa klienta zewnętrznego (spoza administracji), zagrożenie korupcję oraz praca w terenie związana z wyjazdami w celu dostarczenia lub uzyskania dokumentów w ramach prowadzonych postępowań.

Stanowisko pracy w Wydziale Kadr usytuowane jest na III piętrze budynku „A” w kompleksie budynków KWP w Katowicach przy ulicy Lompy 19. Blok A jest częściowo dostosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdują się windy (bez informacji głosowej). Pomieszczenie sanitarne przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na parterze bloku A (przy wejściu głównym), co powoduje konieczność pokonywania dużych odległości oraz otwierania drzwi p.poż. z samozamykaczami. Wejście do kompleksu budynków KWP w Katowicach mieszczących się przy ul. Lompy 19 jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami: ruchoma platforma do transportu wózków, brak progów utrudniających poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi, odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych.

Zakres zadań

  • Prowadzi postępowania administracyjne w indywidualnych sprawach wynikających ze stosunku służbowego policjantów dotyczące nawiązania, zmiany i rozwiązania stosunku służbowego, w których właściwym w I instancji jest Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, w celu rozstrzygnięcia o uprawnieniach lub obowiązkach policjantów.
  • Ustala bądź potwierdza uprawnienia funkcjonariuszy do wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu posiadanej wysługi lat, nagród jubileuszowych, świadczeń motywacyjnych, o jakich mowa w art. 120a ustawy o Policji i innych należności pieniężnych celem realizacji ich przez Wydział Finansów, a także ustala uprawnienia funkcjonariuszy do świadczeń finansowych należnych w związku ze zwolnieniem ze służby, opracowuje i kompletuje całość dokumentacji kadrowo-osobowej i emerytalnej dla policjantów zwalnianych ze służby w Policji i przekazuje stosowne informacje komórce finansowej i organowi emerytalnemu MSWiA w celu realizacji w/w uprawnień.
  • Udziela na bieżąco niezbędnych wskazówek i wyjaśnień kierownikom komórek/jednostek organizacyjnych KWP w Katowicach w zakresie spraw osobowych podległych im policjantów w celu właściwej realizacji przez nich zadań bezpośredniego przełożonego oraz udziela informacji funkcjonariuszom KWP w Katowicach w zakresie ich uprawnień i obowiązków wynikających ze stosunku służbowego. Szkoli pracowników komórek kadrowych podległych jednostek Policji oraz wdraża wypracowane w toku realizacji spraw skomplikowanych i bezprecedensowych koncepcje dotyczące sposobu ich załatwiania - w celu zapewnienia prawidłowego trybu postępowania w podobnych przypadkach.
  • Tworzy projekty stanowisk odwołań wniesionych przez strony od decyzji i postanowień wydanych w I instancji przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach w celu umożliwienia organowi odwoławczemu prawidłowego załatwienia sprawy.
  • Wypracowuje stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach do wystąpień w sprawach osobowych kierowanych przez zainteresowanych do innych organów i instytucji, w tym m.in. Ministra Spraw Wewnętrznych, Komendanta Głównego Policji, Inspektora Nadzoru Wewnętrznego, Rzecznika Praw Obywatelskich, sądów powszechnych w celu umożliwienia im prawidłowego załatwienia sprawy.
  • Sporządza analizy, zestawienia i sprawozdania dotyczące ruchów kadrowych w komórkach/jednostkach podległych Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach oraz opracowuje comiesięczne meldunki o stanie kadr w celu przekazania usystematyzowanych informacji zainteresowanym komórkom.
  • Opracowuje roczny plan ruchów kadrowych w celu zabezpieczenia środków finansowych na świadczenia związane z nawiązaniem, zmianą (np. awanse w stopniu, stanowisku, podwyżki dodatków) i rozwiązaniem (np. odprawy, ekwiwalenty za niewykorzystane urlopy, świadczenia z art. 117 ustawy o Policji) stosunku służbowego policjantów, aktualizuje go w przypadku pojawienia się nowych okoliczności faktycznych oraz czuwa nad jego przestrzeganiem w trakcie roku budżetowego, a także opracowuje dokumentację związaną z planowaniem (w okresie 4 lat) uzyskiwania przez funkcjonariuszy zaszeregowanych do grupy od 2 do 7 wyższych grup zaszeregowania celem realizacji zapisów zawartych w przepisach resortowych.
  • Formułuje propozycje nowelizacji przepisów prawa administracyjnego stanowiących podstawę podejmowanych rozstrzygnięć oraz ocenia i opiniuje projekty aktów prawnych - w celu zapewnienia zgodnego z prawem i jednolitego działania podległych Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach komórek i jednostek organizacyjnych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe administracyjne lub prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze prowadzenia postępowań administracyjnych lub komórkach kadrowo-szkoleniowych Policji
  • Umiejętność stosowania prawa w praktyce
  • Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania logicznych wniosków
  • Komunikatywność i umiejętność jasno formułowania myśli
  • Biegłość w posługiwaniu się słowem pisanym
  • Umiejętność rozwiązywania problemów
  • Umiejętność działania w sytuacjach stresowych
  • Asertywność
  • Poświadczenie bezpieczeństwa z klauzulą dopuszczalności co najmniej „poufne” albo oświadczenie o poddaniu się procedurze sprawdzającej i uzyskanie poświadczenia do wymaganej klauzuli
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność / przeszkolenie z zakresu obsługi programów komputerowych
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru