Etat Starszy Specjalista / Starsza Specjalistka ds. obwodów pierwotnych i potrzeb własnych stacji

Firma: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. miejsce pracy: Katowice

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. poszukują kandydata / kandydatki na stanowisko:

Starszy Specjalista / Starsza Specjalistka ds. obwodów pierwotnych i potrzeb własnych stacji

Miejsce pracy: Katowice
Nr Ref.: BK/DD/WK/SS/1/04/23

Podstawowy zakres obowiązków:

  • udział w uzgodnieniach dokumentacji przedinwestycyjnej w zakresie rozwiązań technicznych w obrębie obwodów pierwotnych i potrzeb własnych stacji elektroenergetycznych
  • opiniowanie opracowywanej w ramach realizacji projektów inwestycyjnych dokumentacji i rozwiązań technicznych, w obrębie obwodów pierwotnych i potrzeb własnych stacji elektroenergetycznych
  • udział w próbach i testach fabrycznych w celu zapewnienia spełnienia wymagań standardów technicznych
  • udział w przeprowadzaniu odbiorów dostaw aparatury, prac inwestycyjnych, w odbiorach obiektów sieci przesyłowej, a w szczególności w sprawdzeniach technicznych w zakresie obwodów pierwotnych i potrzeb własnych stacji elektroenergetycznych
  • udział w opracowywaniu i aktualizacji standardów, specyfikacji technicznych i wymagań funkcjonalnych w zakresie obwodów pierwotnych i potrzeb własnych stacji elektroenergetycznych
  • nadzór nad stosowaniem standaryzacji i typizacji w procesach realizowanych przez zamiejscowe komórki organizacyjne w zakresie obwodów pierwotnych i potrzeb własnych stacji elektroenergetycznych
  • śledzenie analiz awaryjności obiektów i ich części składowych w zakresie aparatury pierwotnej i rozdzielnic potrzeb własnych na terenie odpowiedzialności przypisanej do danej zamiejscowej komórki organizacyjnej
  • wsparcie techniczne przy formułowaniu ocen w zakresie wydarzeń sieciowych, stanu technicznego urządzeń, stanów awaryjnych lub zakłóceniowych w zakresie obwodów pierwotnych i potrzeb własnych stacji elektroenergetycznych
  • opiniowanie dokumentacji technicznej związanej z przyłączaniem do sieci przesyłowej infrastruktury podmiotów zewnętrznych tj. odbiorców, wytwórców i spółek dystrybucyjnych
  • implementacja efektów prac innowacyjnych, badawczych i rozwojowych w standardach technicznych
  • przekazywanie wiedzy pracownikom innych jednostek oraz opracowywanie prezentacji i prowadzenie seminariów technicznych

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne, elektroenergetyka, elektrotechnika lub pokrewne
  • doświadczenie zawodowe minimum 3 lata na stanowisku związanym z montażem, uruchomieniem, eksploatacją lub projektowaniem aparatury pierwotnej lub układów Potrzeb Własnych SN/nN w stacjach NN lub WN
  • umiejętność czytania projektów obwodów elektrycznych
  • uprawnienia kwalifikacyjne E lub D grupa G1 (2,3,4,7,10)
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1 – Intermediate
  • prawo jazdy kat. B
  • praca na wysokości do 3m
  • umiejętność organizacji i planowania czasu pracy
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

Oferujemy:

  • atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie
  • czytelne i transparentne warunki zatrudnienia w firmie przewidywalnej biznesowo
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • bogaty pakiet świadczeń socjalnych