kandydatów

Etat Starszy Specjalista ds. Rachunkowości

Firma: HUTA ŁABĘDY S.A. miejsce pracy: Gliwice

HUTA ŁABĘDY S.A. poszukuje osoby do pracy na stanowisko:

Starszy Specjalista ds. Rachunkowości
Miejsce pracy: Gliwice
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe (preferowany kierunek: rachunkowość, podatki),
  • Dobra znajomość przepisów w zakresie podatków oraz ustawy o rachunkowości,
  • Doświadczenie w obszarze księgowości i podatków,
  • Znajomość zasad rozliczania obrotu z zagranicą (bilansowo i podatkowo),
  • Umiejętność analizy danych,
  • Umiejętność pracy w zespole oraz organizacji pracy własnej
  • Odpowiedzialność, dokładność, rzetelność,
  • Bardzo dobra znajomość MS Office (Word, Excel),
  • Umiejętność pracy w systemach finansowo-księgowych
Zakres obowiązków:
  • Rozliczanie i uzgadnianie nakładów inwestycyjnych, prowadzenie kartoteki środków trwałych w budowie,
  • Sporządzanie sprawozdań dotyczących nakładów i środków trwałych,
  • Przygotowywanie planów amortyzacji dla celów budżetowania oraz uzgodnienie i wyliczenie wartości środków trwałych dla sporządzenia sprawozdania w wartościach godziwych dla celów korporacyjnych,
  • Rozliczanie amortyzacji środków trwałych biorących udział w projektach dofinansowanych ze środków publicznych i funduszy europejskich,
  • Kontrola i prowadzenie kartoteki środków trwałych powstałych z nakładów zaliczonych do kosztów kwalifikowanych w KSSE,
  • Prowadzenie rozliczeń na potrzeby KSSE,
  • Ocena operacji finansowych w zakresie obowiązku Spółki, jako płatnika do pobrania i odprowadzenia podatku u źródła (WHT) oraz dobór właściwej stawki WHT, przygotowanie informacji IFT-2R oraz deklaracji CIT-10Z- w mniejszym zakresie,
  • Monitorowanie zmian w przepisach prawnych, które regulują zagadnienia podatkowe i rachunkowe,
  • Koordynacja zadań mających na celu pomoc pracownikom działów branżowych w rozwiązywaniu problemów związanych z podatkami,
  • Wyliczanie podatku CIT i VAT oraz wykonywanie kalkulacji na potrzeby podatków bieżących oraz podatku odroczonego,
  • Współtworzenie dokumentacji cen transferowych,
  • Tworzenie i aktualizacja wewnętrznych dokumentów Spółki w zakresie zagadnień podatkowych i rachunkowych,Monitoring transakcji pod kątem raportowania MDR, raportowanie MDR
  • Tworzenie zestawień, raportów i analiz,
  • Sporządzanie pakietów konsolidacyjnych,
  • Współudział przy tworzeniu sprawozdań jednostkowych i skonsolidowanych,
  • Raportowanie elektronicznych faktur do poszczególnych urzędów oraz nadzór nad procesem.
Dodatkowym atutem będzie:
  • Znajomość języka angielskiego,
  • Znajomość zagadnień w zakresie rozliczania działalności strefowej,
  • Znajomość zagadnień w zakresie gospodarki materiałowej w firmie produkcyjnej,
  • Znajomość zagadnień w zakresie rozliczania produkcji,
  • Znajomość zagadnień w zakresie projektów finansowych ze środków publicznych.
Oferujemy:
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
  • Szkolenie wprowadzające;
  • Możliwość rozwoju zawodowego oraz poszerzania posiadanych kompetencji;
  • Możliwość wieloletniej współpracy w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku;
  • Możliwość pozyskania interesującego doświadczenia;
  • Karty lunchowe;
  • Dodatkowe świadczenia pieniężnie;
  • Premie uznaniowe;
  • Bogaty pakiet świadczeń socjalnych;
  • Ubezpieczenie grupowe PZU;
  • Opieka medyczna LUX MED.;
INFORMACJA RODO DLA KANDYDATÓW DO PRACY NA STANOWISKO NA PODSTAWIE UMOWY O PRACĘ

Administratorem danych osobowych jest HUTA ŁABĘDY S.A. z siedzibą w Gliwicach ul. Anny Jagiellonki 45, zwana dalej HUTĄ. Z administratorem można się skontaktować w następujący sposób:
a. listownie na adres HUTA ŁABĘDY S.A., ul. Anny Jagiellonki 45, 44-109 Gliwice;
b. za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: office@hutalab.com.

Klauzula RODO dostępna na stronie: https://www.hutalab.com.pl/pl/rodo