kandydatów

Etat Export Manager (m/k)

Firma: PROFIT HR ALEKSANDRA KNAPCZYK miejsce pracy: Katowice

Ogłoszenie numer: 8262072, z dnia 2023-05-17

PROFIT HR (Certyfikat 8985) specjalizuje się w rekrutacjach kandydatów i obsłudze Klientów niemieckojęzycznych w Polsce, Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

MY NIE SZUKAMY. MY ZNAJDUJEMY! Nasi Klienci to spółki międzynarodowe o ugruntowanych pozycjach i międzynarodowej działalności.

Naszym Klientem jest od wielu lat dystrybutor i producent artykułów biurowych i piśmienniczych, znanych, światowych marek premium. Firma jest aktywna na terenie całej Europy i odpowiada za rozwój sprzedaży i promocję marek w kilkunastu krajach. Siedziba spółki i magazyn centralny znajdują się Śląsku. W związku z rozwojem, poszukujemy kolejnej osoby do pracy w centrali w Katowicach, która zajmie się wsparciem i rozwojem sprzedaży na rynkach europejskich w kanałach B2B (Dystrybutorzy i Partnerzy) i Modern Trade, na stanowisko:

Export Manager (m/k)

Miejsce pracy: Katowice

Nr Ref.: EM/CDC/KAT

Opis stanowiska

Praca stacjonarna z elementami mobilności

Twoje Codzienne Zadania:

  • Budowanie długotrwałych relacji z Klientami na rynkach europejskich
  • Poszukiwanie nowych potencjalnych Klientów w kanałach B2B i Modern Trade
  • Opieka i rozwój sprzedaży u istniejących Partnerów i Dystrybutorów na rynkach zagranicznych
  • Analiza otoczenia konkurencyjnego, Benchmarking
  • Współpraca z biurem obsługi klienta
  • Weryfikacja i rozpatrywanie zapytań ofertowych
  • Przygotowywanie ofert handlowych oraz negocjacje handlowe
  • Tworzenie planów, strategii i prognoz.

Wymagania

  • Minimum 5 letnie doświadczenie w roli handlowej na rynkach europejskich, poparte osiągnięciami sprzedażowymi
  • Biegłą znajomość języka angielskiego i polskiego (C1/C2) warunek konieczny
  • Mile widziana znajomość j. rosyjskiego i /lub niemieckiego
  • Bardzo dobra obsługa komputera/ znajomość pakietu MS Office
  • Zdolności analityczne i organizacyjne
  • Asertywność oraz zdolności negocjacyjne
  • Umiejętność szybkiego podejmowania decyzji oraz pracy zarówno w zespole, jak i indywidualnej
  • Znajomość branży Stationery lub podobnej mile widziana
  • Gotowość do pracy wymagającej mobilności
  • Czynne prawo jazdy kat. "B".

Oferujemy

  • Ciekawą pracę w firmie rozwijającej się na rynkach o strukturach międzynarodowych, jednak nadal w rodzinnej przyjaznej atmosferze (łączna ilość pracowników około 24 osoby)
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Atrakcyjny system premiowy
  • Narzędzia pracy
  • Możliwość rozwoju zawodowego i doskonalenia znajomości języków obcych.