kandydatów

Etat Starszy referent

Firma: Komenda Miejska Policji w Bytomiu miejsce pracy: Bytom

Komenda Miejska Policji w Bytomiu
Komendant Miejski Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy referent
Miejsce pracy: Bytom
Ogłoszenie o naborze Nr 86040

Warunki pracy

Praca w budynku Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Praca biurowa w pozycji siedzącej w 8 godzinnym systemie pracy przy oświetleniu naturalnym i sztucznym. Stanowisko pracy wyposażone w telefon, drukarkę, kserokopiarkę, komputer oraz monitor ekranowy-czas pracy przy monitorze powyżej połowy dobowego czasu pracy. Częste kontakty z funkcjonariuszami i pracownikami oraz petentami z zewnątrz. Na stanowisku pracy występuje wysiłek fizyczny. W budynku występują bariery architektoniczne, brak wind i podjazdów dla wózków inwalidzkich.

Zakres zadań

  • Prowadzenie obsługi organizacyjnej i kancelaryjno-biurowej sekretariatu Wydziału Kryminalnego w celu zapewnienia właściwego obiegu dokumentacji.
  • Przyjmowanie i segregowanie korespondencji resortowej oraz od operatora pocztowego za pokwitowaniem, następnie wydawanie adresatom oraz podmiotom zewnętrznym w celu zapewnienia właściwego przepływu korespondencji i przesyłek pocztowych.
  • Prowadzenie dzienników, rejestrów i ewidencji pomocniczej w celu zapewnienia właściwej ewidencji dokumentów.
  • Udzielanie informacji innym jednostkom/urzędom w celu dostarczenia niezbędnych informacji.
  • Dystrybuowanie aktów prawnych w celu prawidłowej realizacji zadań.
  • Sortowanie przesyłek do nadania, kontrolowanie prawidłowego zabezpieczenia przesyłek (paczek) w celu odpowiedniego przygotowania dokumentów nadawczych.
  • Prowadzenie ewidencji urlopów policjantów Wydziału Kryminalnego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 7 miesięcy doświadczenia zawodowego w pracy biurowej
  • znajomość przepisów tj.: ustawa o służbie cywilnej, ustawa o ochronie informacji niejawnych, Kodeks pracy, zasad archiwizacji
  • umiejętność obsługi komputera w zakresie aplikacji: Word, Excel, Open office
  • poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "poufne" albo oświadczenie o wyrażeniu zgody na przystąpienie do postępowania sprawdzającego zgodnie z Ustawą z dnia 05.08.2010 roku o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. z 2018 poz.412 z póź.zm.)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • rzetelność
  • terminowość
  • komunikatywność
  • umiejętność pracy w zespole
  • umiejętność organizacji pracy własnej