kandydatów

Etat Technolog Odlewniczy

Firma: Grupa Powen-Wafapomp SA miejsce pracy: Zabrze

Poszukujemy osoby z pasją na stanowisko Technologa odlewniczego!

Jeśli interesuje Cię praca związana z techniką oraz chcesz zdobywać nowe kwalifikacje i umiejętności – zapraszamy Cię do Grupy Powen-Wafapomp SA.

Technolog Odlewniczy
Miejsce pracy: Zabrze
Opis stanowiska:
  • Przygotowanie i weryfikacja dokumentacji technologicznej w zakresie technologii formy i rdzenia, mas formierskich, obróbki cieplnej odlewów
  • Wprowadzanie zmian w odlewniczej dokumentacji technologicznej
  • Analiza istniejących rozwiązań technologicznych oraz ocena ich poprawności
  • Nadzór technologiczny (przy współpracy z kierownikiem produkcji) nad procesem produkcyjnym
  • Analiza zdolności technologicznych
  • Wykonywanie specyfikacji materiałowo-technicznych
  • Wprowadzanie danych technologicznych do systemu informatycznego
  • Analiza przyczyn odchyleń i wprowadzanie planów naprawczych
  • Przygotowywanie opinii technologicznych dotyczących możliwości wykonania wybranych odlewów z asortymentu
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe techniczne kierunkowe (odlewnictwo, metalurgia)
  • Min 2 doświadczenie na podobnym stanowisku w odlewni będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość materiałów wsadowych oraz materiałów technicznych stosowanych w odlewniach (wymóg dodatkowy)
  • Znajomość procesów przygotowywania mas formierskich
  • Znajomość metalurgii żeliwa
  • Wiedza z zakresu obróbki metali będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość oprogramowania inżynierskiego oraz rysunku technicznego
  • Podstawowa znajomość j. angielskiego
  • Umiejętności komunikacyjne oraz bardzo dobra organizacja pracy własnej
  • Umiejętność analitycznego myślenia
Oferta:
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Wsparcie we wdrożeniu do pracy
  • Interesującą, pełną wyzwań pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych
  • Dofinansowanie do karnetów sportowych
  • Ubezpieczenie grupowe na życie