kandydatów

Etat Kontroler kredytowy / Księgowy

Firma: URSA Polska miejsce pracy: Dąbrowa Górnicza

URSA to jeden z wiodących producentów i dystrybutorów najwyższej klasy materiałów do izolacji termicznej i akustycznej, stosowanych w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, usługowym i ogólnym. Wysoki standard naszych produktów jest dla nas równie istotny, co zachowanie równowagi środowiska naturalnego i działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spółka jest obecna w większości Państw europejskich dzięki 13 zakładom produkcyjnym, rozmieszczonym strategicznie na całym kontynencie europejskim. Obecnie URSA jest jednym z największych w Europie producentów wełny mineralnej oraz polistyrenu ekstrudowanego (XPS), dwóch uzupełniających się materiałów izolacyjnych, które izolują budynki zarówno pod względem termicznym, jak i akustycznym. URSA jest także częścią Grupy Etex globalnego producenta materiałów budowlanych i pioniera na rynku lekkich konstrukcji.

W oparciu o nasze Wartości Dialog, Otwartość, Poszanowanie oraz Odpowiedzialność i Profesjonalizm widzimy naszych Pracowników jako kluczowy element naszego wspólnego sukcesu.

Zaplanuj swoją karierę z URSĄ!

Kontroler kredytowy / Księgowy
Location: Dąbrowa Górnicza

Raportowanie: Główny Księgowy

Główne zadania i obowiązki:

  • odblokowywanie wysyłek towaru zgodnie z przyjętą procedurą w zakresie kontroli kredytowej we współpracy z Działem Obsługi Klienta i Działem Handlowym ( URSA Polska, URSA Deutschland, URSA Czechy, URSA Słowacja)
  • monitorowanie bieżącego stanu należności Klientów
  • telefoniczna i mailowa windykacja należności
  • negocjowanie harmonogramów spłat
  • przygotowywanie dokumentacji do windykacji sądowej
  • kalkulacja odpisów na należności przeterminowane
  • częściowe zarządzanie bazą Klientów (zakładanie, zmiany, konwersja)
  • wprowadzanie do systemu księgowego umów bonusowych i ich archiwizacja
  • wyliczanie należnych bonusów

Wymagania:

  • minimum 5 lat doświadczenia na stanowisku specjalista ds. należności, preferowane w przedsiębiorstwie produkcyjnym
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne kierunkowe- rachunkowość/ księgowość/ finanse
  • bardzo dobra praktyczna i aktualna znajomość zasad windykacji sądowej
  • bardzo dobra znajomości obsługi programów MS Office ze szczególnym uwzględnieniem MS Excel,
  • znajomość systemu SAP4HANA
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie ( warunek konieczny)
  • wysoka samoorganizacja pracy, zaangażowanie, dokładność i skrupulatność

Mile widziane:

  • prawo jazdy kat. B

Oferujemy:

  • stabilne warunki zatrudnienia
  • atrakcyjne wynagrodzenie wraz z pakietem socjalnym
  • pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej, w prężnym i ambitnym zespole
  • pracę w międzynarodowym środowisku
  • możliwość zdobycia szerokiego doświadczenia oraz podnoszenia
  • kwalifikacji i rozwoju zawodowego
  • pracę w systemie hybrydowym (częściowy home office)